Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

200 mandatów! Kierowcy TiR omijają kolejkę. Drogówka ma pełne ręce roboty

Przez ostatnie tygodnie bialscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem kierowców podróżujących drogami krajowymi DK-2 i DK-68 prowadzącymi do granicy. W związku z kolejką samochodów ciężarowych oczekujących na możliwość wjazdu na przejście graniczne Kukuryki-Kozłowicze dbano o płynność ruchu. Drogówka dyscyplinowała również kierowców, którzy próbowali ominąć kolejkę nie stosując się do obowiązujących przepisów w tym ograniczeń tonażowych. Tylko w tym miesiącu ukaranych zostało ponad 200 takich kierowców.

W związku z utrzymującą się przez ostatnie tygodnie na drogach krajowych kolejką samochodów ciężarowych policjanci bialskiej drogówki jak też funkcjonariusze komisariatu w Terespolu czuwali nad bezpieczeństwem zarówno podróżnych oraz kierowców samochodów ciężarowych.

Dbali o płynność ruchu na DK-2 oraz DK-68. Kontrolowali również drogi lokalne, którymi kierowcy tirów próbowali ominąć utworzoną kolejkę, nie stosując się tym samym do ograniczeń tonażowych oraz zakazu wjazdu dla samochodów ciężarowych.

Drogi te były na bieżąco monitorowane przez mundurowych, natomiast w newralgicznych miejscach policjanci pełnili służbę w ramach posterunków stałych. Reagowali też na każdy pojawiający się w tej sprawie sygnał.

Efektem naszych działań tylko w kwietniu br. było ujawnienie ponad 200 kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Sprawcy wykroczeń ukarani zostali mandatami karnymi. W kilku przypadkach sprawy zostały przekazane do sądu. Obecnie ruch na drogach krajowych odbywa się bez utrudnień. – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama