Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Uczniowie międzyrzeckiego ZSE wyjadą na staż do Włoch

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim już niebawem wezmą udział w stażu zagranicznym, a nauczyciele szkoły będą uczestniczyć w szkoleniach i kursach zagranicznych w północnych Włoszech w ramach akredytowanego projektu o numerze 2021-1-PL01-KA121-VET-000012267 realizowanego ze środków Unii Europejskiej, Programu Erasmus+, sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Projekt dedykowany jest 35 uczniom klas II oraz III o profilach technik informatyk, technika ekonomista i technik organizacji reklamy oraz nauczycielom w ramach kursów i szkoleń. Realizacja projektu przewidziana jest na 15 miesięcy i kończy się z dniem 30.11.2022 r., a termin realizacji przypada na czerwiec 2022 r. Organizacją przyjmującą, odpowiedzialną z organizację stażu zagranicznego, jest MEL TRAINING CENTER S.R.L.S. Udział w projekcie jest bezpłatny, uczestnicy projektu będą mieli zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport do miejscowości Cattolica, w rejonie Cattolica Romania, w której odbędą dwutygodniowy staż. Projekt jest realizowany w ramach akredytacji, którą Zespól Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał na lata 2021-2027. Na jego realizację szkoła otrzymała budżet w wysokości 75 461 euro.

W związku z projektem dyrekcja szkoły wspólnie z nauczycielami i uczniami dokonała analizy potrzeb szkoły i wyznaczyła główne cele projektu. Odpowiedzią na potrzeby uczniów oraz nauczycieli szkoły jest mobilność zagraniczna realizowana w ramach akredytowanego projektu o numerze 2021-1-PL01-KA121-VET-000012267 wspólnie z włoskim partnerem MEL TRAINING CENTER S.R.L.S, która odbędzie się w terminie 12.06.2022 – 25.06.2022 roku. Warto nadmienić, że projekt będzie realizowany również w roku szkolnym 2022/2023 i weźmie w nim udział 50 uczniów klas pierwszych.

Projekt ma na celu zwiększenie zainteresowania młodzieży kształceniem zawodowym poprzez zapewnienie atrakcyjnej oferty edukacyjnej dostosowanej do potrzeb rynku pracy, wzbogacić ofertę kształcenia zawodowego poprzez wykorzystanie dobrych praktyk w zakresie narzędzi oraz metod pracy i współpracy placówek kształcenia zawodowego i pracodawców w innych krajach Europy oraz poszerzyć kompetencje kadry poprzez poznanie nowych narzędzi i metod pracy oraz poprzez rozwój kompetencji językowych. Nauczyciele w ramach mobilności zagranicznej we Włoszech poszerzą kompetencje z zakresu ICT, narzędzi oraz programów informatycznych, MS Office, a uczniowie wzbogacą swoje umiejętności zawodowe jak i językowe.

W ramach przygotowania do uczestnictwa w projekcie uczniowie wezmą udział w zajęciach przygotowawczych z języka angielskiego, zajęciach kulturowych z elementami języka włoskiego oraz w warsztatach pedagogiczno-psychologicznych z elementami BHP. Po ogłoszeniu wyników rekrutacji wyznaczony zostanie termin zajęć przygotowawczych oraz zorganizowane zostanie spotkanie z uczestnikami wyjazdu w celu podpisania umów oraz porozumień dotyczących programu wyjazdu na staż zagraniczny. Na spotkaniu zostaną przedstawione cele projektu, program pobytu, program praktyk, program podróży, warunki ubezpieczenia oraz zakwaterowanie w trakcie pobytu za granicą.

 

materiał/tekst/zdjęcie: Izabela Hodun, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama