Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Liszna: Mieszkańcy doczekają się nowego chodnika

Do połowy lipca potrwają prace przy budowie chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 816 w Lisznej. Zarząd Województwa Lubelskiego podpisał w dniu 7 kwietnia umowę z wykonawcą.

Na mocy umowy podpisanej pomiędzy Zarządem Województwa Lubelskiego a wykonawcą zadania, którym jest DAW-BRUK Dawid Sarzyński, w Lisznej powstanie 999 metrów chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 816 w Lisznej. Prace rozpoczną się od strony Jabłecznej (od krzyży) do numeru 38 po stronie prawej. Jak zapowiada Wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal, w ciągu kilku kolejnych lat chodnik obejmie całą miejscowość. – Pozostanie do zaprojektowania i wybudowania część od tego miejsca do Wydumki. Powody podziału są dwa – jeden to oczywiście finanse, a drugi taki, że po przekroczeniu 1000 metrów zaczynają się karkołomne procesy pozyskiwania decyzji środowiskowych, które trwają latami – wyjaśnia włodarz. (źródło: Arkadiusz Misztal, FB)

Wartość prac opiewa na kwotę 504.866,84 zł, którą Zarząd Województwa i Gmina Sławatycze pokrywają po 50% z własnych środków budżetowych. Gmina pozyskała na ten cel 250.000 zł z Funduszu przeciwdziałania Covid, kwotę 2.433, 41 zł plus koszty dokumentacji pokrywa ze środków własnych. Prace zostaną wykonane do połowy lipca.

materiał/zdjęcie: Urząd Gminy Sławatycze, Arkadiusz Misztal
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama