Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rzeczyca: Przemyślenia Wielkanocne (film) (galeria)

10 kwietnia w remizie OSP w Rzeczycy odbyło się spotkanie z cyklu "Przemyślenia Wielkanocne", na które zaprosił Klub Seniora z Rzeczycy z prezes Teresą Kuraszyk na czele. W programie uroczystości tradycyjnie znalazł się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu członków klubu, publiczność miała również okazję przyjrzeć się symbolice stołu wielkanocnego.

Klub Seniora z Rzeczycy po raz kolejny już zaprosił do współpracy miejscową młodzież i dzieci, co przełożyło się na niezwykle poruszający montaż wprowadzający w klimat Świąt Wielkiej Nocy. – To już stało się naszą codziennością, bo zawsze chcieliśmy łączyć pokolenia. Udaje się to do tego stopnia, że dzieci same garną się, przybiegają do nas i jest nas coraz większy krąg – zauważa prezes Klubu Seniora w Rzeczycy Teresa Kuraszyk

Wsparciem w tym roku służyła seniorom prowadząca zajęcia muzyczne Bożena Wawryniuk z Tłuśća, która nie tylko zaśpiewała z artystami, ale też zadbała o piękną, gitarową oprawę dźwiękową. Wśród gości pojawili się m.in. zaprzyjaźnieni z Rzeczycą seniorzy z sąsiedniej Kąkolewnicy.

Wideo-relacja na profilu społecznościowym Radia Biper:
Fragment montażu słowno-muzycznego <<==>> LINK

Projekt „Przemyślenia Wielkanocne” realizowany jest przez Stowarzyszenie Moja Gmina w ramach dotacji przyznanej przez Gminę Międzyrzec Podlaski. – To stowarzyszenie pod przewodnictwem Krzysztofa Sójki działa bardzo aktywnie w zakresie aktywizacji naszych mieszkańców, począwszy od wielokrotnych projektów skierowanych do seniorów po zajęcia aktywizujące młodzież, np. sportowe – cykl „Rodzina sportem silna”. Mamy naprawdę pozytywną społeczność lokalną i aktywnych mieszkańców – podkreśla zastępca wójta Michał Teofilski

Korzystając z okazji nasi rozmówcy złożyli życzenia na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy. – Ciepłych, spokojnych i rodzinnych świąt – życzy prezes Kuraszyk. – Przede wszystkim rodzinnej i spokojnej atmosfery, odpoczynku od zgiełku codzienności, od trudnych informacji, które z każdej strony do nas napływają. Chwili wyłączenia w zdrowiu i spokoju. Uśmiechu i błogosławieństwa bożego – dodaje Michał Teofilski.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama