Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W bialskim szpitalu powstało Szpitalne Biuro Pomocy Ukrainie

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej został utworzony Komitet Społeczny „Szpitalne Biuro Pomocy Ukrainie”. Utworzenie komitetu jest odpowiedzią na płynące potrzeby obywateli Ukrainy przebywających w swoim kraju oraz w Polsce.

Szpitalne Biuro Pomocy Ukrainie działa w obszarach:

POMOC MEDYCZNA – Koordynator Obszaru Orest Boiar
Koordynator Obszaru jest odpowiedzialny za przekazywanie informacji pacjentom i potencjalnym pacjentom szpitala narodowości ukraińskiej o zasadach udzielania pomocy medycznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Jest odpowiedzialny za indywidualne podejście do pacjentów narodowości ukraińskiej leczonych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, oddziałach szpitalnych lub Zespole Poradni Specjalistycznych.

POMOC RZECZOWA – Koordynator Obszaru Andrzej Kozłowski
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej będą dokonywane zbiórki artykułów spożywczych, odzieży, innych artykułów przemysłowych najbardziej przydatnych i niezbędnych w regionach objętych konfliktem, ze szczególnym uwzględnieniem Szpitala Miejskiego w mieście Rowno, z którym nasz szpital ma zawartą umowę współpracy.

POMOC FINANSOWA – Koordynator Obszaru Anna Sudewicz
Na potrzeby organizacji zbiórek funduszy na rzecz pomocy Ukrainie, zostało uruchomione specjalne konto Komitetu Społecznego „Szpitalnego Biura Pomocy Ukrainie”, na które można przekazywać darowizny finansowe. Zbiórki będą zapowiadane z kilkudniowym wyprzedzeniem. W ramach tej inicjatywy, uruchomiona zostanie funkcjonalność, która pozwoli na dokonywanie wpłat darowizn kartą kredytową poprzez terminal płatniczy. Zbiórki funduszy prowadzone będą przez wolontariuszy Komitetu Społecznego, którzy w określonym dniu przejdą się po kompleksie szpitala ze specjalnie oznaczonymi skarbonkami i terminalem płatniczym. Zbiórki będą przeprowadzane również za pomocą skarbonek stacjonarnych. Skarbonki te umieszczone zostaną w czterech lokalizacjach szpitala tj. przy rejestracji do poradni w wejściu głównym, w Zespole Poradni Specjalistycznych, w budynku Bialskiej Onkologii w wejściu głównym przy rejestracji oraz w Bistro Uzdrowisko.

WOLONTARIAT – Koordynator Obszaru Emilia Osak
Głównym zadaniem Koordynatora Obszaru Wolontariatu jest tworzenie bazy chętnych pracowników szpitala do osobistej pomocy. Każdy pracownik szpitala może zgłosić chęć pracy w charakterze wolontariatu w określonych ramach czasowych oraz proponowanym zakresie pomocy. Przewidziana jest praca wolontariuszy w następujących zakresach: pakowanie i sortowanie do wysyłki zebranych towarów, przeprowadzanie zbiórek środków finansowych, indywidualna opieka nad pacjentem narodowości ukraińskiej, opieka nad dziećmi w miejscach zamieszkania rodzin ukraińskich, pomoc osobom starszym pochodzącym z Ukrainy w życiu codziennym, wyjazdy grupowe wolontariuszy na granicę państwa oraz do ośrodków będących dużymi węzłami komunikacyjnymi w celu realizacji zadań wolontariuszy jakie tam występują.

 

Źródło / grafika: Magdalena Us, Rzecznik Prasowy Szpitala

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama