Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Nie przesłał telefonu, bo sprzedał go komuś kto zapłacił więcej…

Bialscy policjanci ustalili sprawcę oszustwa internetowego, który na jednym z portali ogłoszeniowych oferował do sprzedaży telefon komórkowy. Jednak pomimo otrzymania zapłaty nie przesłał go pokrzywdzonemu. Podejrzany o dokonanie tego przestępstwa 25-latek tłumaczył, że sprzedał go komuś innemu, kto zapłacił za niego więcej... Apelujemy o rozwagę podczas zakupów w sieci. Pamiętajmy, by korzystając z promocji i ofert zachować zasadę ograniczonego zaufania i stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Pod koniec listopada ubiegłego roku, do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Piszczac. Z jego relacji wynikało, że został oszukany. Na jednym z portali internetowych mężczyzna zamówił telefon komórkowy o wartości 1600 zł. Przesłał też całość kwoty na wskazane przez sprzedającego konto. Niestety po tym kontakt ze sprzedającym urwał się. Nie przesłał telefonu jak te nie zwrócił wpłaconej gotówki. Nie odpowiadał również na wysyłane przez pokrzywdzonego wiadomości.

Wówczas pokrzywdzony zgłosił przestępstwo organom ścigania. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą bialskiej komendy. Policjanci ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w transakcji. Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy.

W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że rzeczywiście miał taki telefon, jednak sprzedał go osobie, która zapłaciła za niego więcej… Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że robiąc zakupy w sieci zawsze należy kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Przed każdym zakupem w wirtualnym świecie należy zasięgnąć opinii o sprzedawcy i sprawdzić jego rzetelność czytając opinie, jakie w Internecie wystawili mu inni klienci. Wybierajmy sprzedawców, z dłuższą historią działalności. Należy zachować również całą korespondencję ze sprzedawcą, gdyż w przypadku oszustwa będzie stanowić dowód w sprawie.

Z rozwagą korzystajmy także z super okazji, gdzie cena za towar jest znacznie niższa niż jego wartość rynkowa. Nie korzystajmy z przesyłanych nam linków i nie przekazujmy swoich danych umożliwiających dostęp do kont bankowych, czy też kart płatniczych.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama