Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Janów Podlaski: Spotkanie autorskie z pisarką Moniką Koszewską (film) (galeria)

26 marca Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim zaprosili na spotkanie autorskie z pisarką Moniką Koszewską, znaną autorką książek obyczajowych, kryminałów i tekstów piosenek.

Monika Koszewska, jak sama podkreśla, pisze niemal od zawsze. Jednak zanim zajęła się pisaniem powieści na poważnie, musiało upłynąć trochę lat, kiedy mogła poświęcić temu więcej czasu. – Moje pisanie to realizacja moich marzeń z dzieciństwa. Od dziecka marzyłam, aby pisać książki – podkreśla pisarka. 

Swoje książki kieruje głównie do kobiet w każdym wieku. Tematem spotkania była m.in.  jej ostatnia wydana książka pt. „Niezłomna, niepokorna Krystyna Skarbek”. Oparta na faktach powieść opowiada o losach pięknej, wrażliwej kobiety, która swą odwagą i stanowczością w działaniu zawstydzała niejednego mężczyznę. Mówi się, że była pierwowzorem dla postaci Jamesa Bonda, jako że w czasie drugiej wojny światowej pracowała w służbach brytyjskiego wywiadu SOE. Monika Kuszewska przedstawia w niej nie tylko wyjątkową postać Krystyny Skarbek, ale również przebieg działań wojennych, jak i różne zawirowania polityczne a także przedstawia realia życia w okresie wojny. Podczas spotkania nie zabrakło oczywiście też kilku słów od autorki  również o poprzednich wydawnictwach, takich, jak „Kiedyś nadejdzie ten dzień”, „Nadszedł ten dzień”, czy „Przeminął ten dzień”.

W maju, jak zapowiada autorka ukaże się druga część kryminału pt. „Kara dosięgnie każdego”, której akcja będzie się działa na Podlasiu.

– Każde wydarzenie w Janowie Podlaskim, zarówno takie spotkania autorskie, jak i wernisaże, czy też imprezy plenerowe są mile i bardzo entuzjastycznie przyjmowane przez naszych mieszkańców, co mnie bardzo cieszy, ponieważ każde dotknięcie kultury jest dla nas bardzo wartościowe – mówi Renata Kaczmarek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim. 

Film: Biper Tv

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama