Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Romanów: Imieniny u Józefa (film) (galeria)

27 marca w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbyło się spotkanie pod hasłem "Imieniny u Józefa. W trakcie uroczystości wręczono nagrody laureatom konkursu „Życzenia dla Józefa” i odczytano konkursowe życzenia. Wydarzenie uświetnił koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Izabeli Jaszczuk.

Na imieninach u Józefa, w imieniu solenizanta powitał gości dyrektor Muzeum w Romanowie Krzysztof Bruczuk. Spotkanie było świetną okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu na „Życzenia dla Józefa”. – Konkurs polegał na przygotowaniu kartki w wersji elektronicznej z życzeniami dla Józefa Ignacego Kraszewskiego. Dziś spotkaliśmy się, by podsumować konkurs i nagrodzić laureatów. Dodatkowo zaprosiliśmy gości na koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Izabeli Jaszczuk, mieszkanki gminy Sławatycze współpracującej z Gminnym Ośrodkiem Kultury – mówił dyrektor Krzysztof Bruczuk. Wydarzenie wpisało się w obchody Roku J.I. Kraszewskiego w Powiecie Bialskim.

Więcej o konkursie „Życzenia dla Józefa”:
Romanów: „Życzenia dla Józefa” – znamy wyniki konkursu <<==>> LINK

Nagrody laureatom wręczyli dyrektor Muzeum w Romanowie Krzysztof Bruczuk i przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego Mariusz Kiczyński.

W tym roku Muzeum w Romanowie obchodzi swoje 60-lecie istnienia, w związku z czym nie obyło się bez okolicznościowych życzeń i prezentów. Klub Seniora „Srebrny Włos” z Terespola przekazał serwetę wykonaną ręcznie przez Jadwigę Matwiejuk. – W tym roku dwór Kraszewskiego osiągnął wiek senioralny, zaczął się już równać z nami – żartował Ryszard Korneluk. – Życzymy mu wielu wspaniałych lat dalszego istnienia. Niech istnieje do końca świata i jeden dzień dłużej. Józefowi życzymy natomiast wielu czytelników jego twórczości i tego, by nigdy nie został zapomniany.

Muzeum w Romanowie zostało otwarte 28 lipca 1962 r. W tym roku właśnie w dniu 28 lipca zaplanowano w romanowskim dworze obchody jubileuszowe.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sosnówka
zdjęcia: Jerzy Gzara
film: Jerzy Gzara
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama