Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Terespol solidarny z Ukrainą (film) (galeria)

W piątek 25 marca w restauracji Galeria Smaków w Terespolu odbył się Koncert muzyczno-multimedialny pn. ,,Solidarni z Ukrainą” Podczas imprezy prowadzona była zbiórka pieniężna na rzecz Ukrainy. Uzyskany dochód w kwocie 1745 zł (plus srebrny pierścionek) zostaną przekazane na zakup środków medycznych dla Rejonu Łuckiego.

Utwory muzyczne w wykonaniu zespołu Maleńczuk Trio, wokalistki Justyna Maleńczuk oraz Magdy Badalskiej przy akompaniamencie Piotra Omelaniuka były wzbogacone o prezentacje multimedialne składające się ze zdjęć oraz filmów ukazujących aktualną sytuację wojny na Ukrainie. Koncert poprowadził jego scenarzysta i reżyser Krzysztof Badalski – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol a techniczne przygotował całość Tomasz Oleszczuk z FreeSound.

Podczas koncertu w oryginalnych aranżacjach zabrzmiały m.in. takie klasyki jak ,,Nadzieja” zespołu Hey, ,,Sen o Victorii” zespołu Dżem, ,,Świecie Nasz” Marka Grechuty czy ,,Dziwny jest ten Świat” i ,,Sen o Warszawie” Czesława Niemena. Światełko pokoju podczas koncertu wniosły Weronika Boroszuk z Ukrainy i Małgosia Wasiluk z Terespolu.

Wydarzenia swoją obecnością wsparli przybyli goście m.in.: Małgorzata Bogusz Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej, Janusz Skólimowski wicestarosta bialski oraz burmistrz miasta Terespol Jacek Danieluk, radni miejscy i powiatowi.

SRGMT na ręce burmistrza przekazało do Łucka pled z włóczki w barwach Ukraińskich, wykonany własnoręcznie przez Wiceprezes Katarzynę Fasiczkę a także kubki grafiką ,,Solidarni z Ukrainą”. W takcie koncertu Bogusław Zdradziński opowiedział publiczności kilka historii, które usłyszał od naocznych świadków wojny, wożąc własnym transportem pomoc humanitarną na tereny graniczne z Ukrainą.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol oraz partnerzy: Urząd Miasta Terespol, Rada Miasta Terespol i Miejski Ośrodek Kultury składają serdeczne podziękowania mieszkańcom Terespola za obecność i ofiarowane pieniądze, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Koncertu, występującym artystom, dzieciom, ekipie nagłośnieniowej FreeSound, restauracji Galeria Smaków za gościnę, firmie ,,Grafi” za przygotowanie plakatu wielkoformatowego a także Fundacji ,,Kocham Podlasie” za umożliwienie prowadzenia zbiórki pieniężnej.

Wydarzenie wsparli także:
Edward Jakuszko ,,Ted Logistyk Sp. z o.o. – Terespol,
Sławomir Kropiwiec ,,Kropka” – Zalesie,
Krzysztof Kwiatkowski ,,Majster” – Terespol,

Relacje z koncertu utrwalili :
Zbigniew Maciejuk – portal Pulsmiasta.tv, TV Wschód i Panorama Lubelska TVP oraz Mariusz Maksymiuk z Radia Biper.

 

materiał: MOK Terespol
tekst: Łukasz Pogorzelski MOK Terespol
zdjęcia: Adrian Juszczuk / Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama