Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Hrud: Uczniowie z radością powitali wiosnę (galeria)

21 marca był wyjątkowym i bardzo wesołym dniem w Szkole Podstawowej w Hrudzie. Tego dnia uczniowie obchodzili pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

 Świętowanie rozpoczęto od konkursu talentów, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski pod kierownictwem pani Jolanty Madej. Dzieci zaprezentowały różne talent: żonglowanie piłką, składanie orgiami, talent plastyczny, wokalny, gimnastyczny i taneczny. Wszyscy odważni uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i upominkami.

Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się o starym zwyczaju topienia Marzanny i poznali znaczenie symboliki związanej z tą kukłą. Każda klasa z pomocą wychowawców wykonała własną ekologiczną Marzannę. Dzieci nie topiły Marzanny lecz ruszyły ze śpiewem i żartami przez wieś Hrud, by wygnać zimę z ulic i termometrów.

Spacer był doskonałą okazją do obserwacji przyrodniczych. Pierwszych oznak wiosny szukali również najstarsi uczniowie szkoły. Dzień Wagarowicza spędzili na świeżym powietrzu, a jak wiemy spacery zaleca się od dawna, jako świetny sposób na budowanie odporności. Chłopcy z 8 klasy wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Nowosadzką przeszli 15 km i dotarli do „Świętych Dębów” – miejsca pamięci Unitów Podlaskich.

Kolejną inicjatywą Samorządu Uczniowskiego było zorganizowanie “No backpack day” – czyli dzień bez plecaka. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością, ciekawych pomysłów nie brakowało. Szkolny plecak został zamieniony na m.in.: transporter dla kota, walizki, pojemnik na kółkach na zabawki, koszyczki, torby i nesesery.

Tekst / zdjęcia: Joanna Panasiuk, SP w Hrudzie 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama