Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: „Między wierszami”. Spotkanie poetyckie w bibliotece (galeria)

25 marca w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie pt  "Między wierszami", zorganizowane w ramach Światowego Dnia Poezji, obchodzonego 21 marca. 

Wydarzenie było okazją do wysłuchania wierszy Andrzeja Halickiego oraz Waldemara Golanko oraz porozmawiania o tym czym jest poezja i co to oznacza być poetą.  

– Przychodzi do głowy jakieś zdarzenie, jakieś skojarzenia, galopada myśli i ktoś ma potrzebę, żeby to przelać na papier, a może akurat komuś to się spodoba. Człowiek wyrzuca z siebie te emocje, które się gdzieś skumulowały i potrzebują ujścia – wyjaśniał potrzebę tworzenia poezji Waldemar Golanko.

– Każdy z nas spotkał się w szkole poezją, pamiętam, że te lekcje były trudne, ponieważ rozbiór wiersza na czynniki pierwsze był trudny. Mało kto podejmował się analizy wiersza, bo nie wiedział czy go dobrze interpretuje, dlatego ludzie nie czytają poezji, bo często szkoła skutecznie zniechęca do tego – diagnozował Andrzej Halicki.

Spotkaniu towarzyszył  wernisaż malarstwa Macieja Falkiewicza oraz recital, znanego saksofonisty Tomasza Rogalskiego. Spotkanie poprowadziła pani Małgorzata Nikolska.

Podczas wydarzenia prowadzona była z inicjatywy Koła Bialczan zbiórka funduszy na zakup książek dla dzieci z Ukrainy.

Zdjęcia: J. Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama