Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Międzyrzec: Pokaz tańca – Klub tańca towarzyskiego (film) (galeria)

24 marca w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim odbył się pokaz tańca towarzyskiego grupy sportowej przygotowany przez Klub Tańca Towarzyskiego Iskra.

Sekcja Tańca Towarzyskiego „Iskra” została założona w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim w 1986 r. Jej twórcami byli Dorota Lawenda-Janusiewicz oraz Piotr Woźniak. Pomocą służył propagator tańca towarzyskiego w Polsce, a zarazem jeden z pierwszych uczniów prof. Mariana Wieczystego – Henryk Małyszko. „Iskra” biorąc udział w licznych turniejach tańca towarzyskiego, zarówno krajowych jak i międzynarodowych, zdobywa liczne tytuły i wyróżnienia.

 

24 marca 2022 r. młodzi tancerze zorganizowali pokaz grupy sportowej dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. W trakcie spotkania zaprezentowali swoje umiejętności, a przybyłych gości zachęcali do poznania kroków i spróbowania własnych sił w tańcu. W pokazie wzięły udział trzy sportowe pary taneczne reprezentujące różny poziom zaawansowania oraz solistki. – Chcemy w ten sposób zachęcić nowych tancerzy, żeby przyszli, zobaczyli, nie bali się. Nawet jeśli mieliby tylko posiedzieć, bo może później zdecydują się – zapraszamy. Będziemy takie przedsięwzięcia robić częściej i promować to, że u nas coś się dzieje. Dzieciaki tańczą, jeżdżą, reprezentują miasto na naprawdę fajnym poziomie w całej Polsce. Prowadzimy grupę nie tylko dla osób zaawansowanych, ale też grupę, w której uczymy tańca od podstaw, także dla dorosłych. Każdy może przyjść i spróbować swoich sił  – zachęcają Paulina i Kuba, instruktorzy Klubu Tańca Towarzyskiego „Iskra” w Międzyrzecu Podlaskim.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski / MOK Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama