Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Powitanie wiosny w Punkcie Przedszkolnym w Woskrzenicach Dużych (galeria)

21 marca dzieci z Punktu Przedszkolnego w Woskrzenicach Dużych świętowały pierwszy dzień wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono.

Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od konkursu na najładniejszy strój wiosenny. Było pełno kolorów, kwiatów i wiosennych akcentów. Z każdej grupy wyłonieni zostali zwycięscy, którzy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Wiosna to doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Przedszkolaki dowiedziały się, czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu, jak należy o nie dbać oraz obserwowały różne rodzaje nasion. Samodzielnie napełniały doniczki ziemią, aby później sadzić w nich cebulę i siać wiosenne kwiaty.

Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą symbolicznie pożegnano. Obrzędom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

– Dzień ten był pełen wrażeń i uśmiechów. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre – podsumowuje załoga Punktu Przedszkolnego. 

Tekst: Anita Muzal
Zdjęcia: Katarzyna Zalewska

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama