Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Diecezja siedlecka: Przed nami zbiórka żywności

W dniach 25-26 marca 2022 r. Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w XX edycję ogólnopolskiej zbiórki żywności ph.: „Tak, POMAGAM!”. Zbierana przez wolontariuszy żywność będzie cennym wsparciem dla osób samotnych, seniorów i rodzin w trudnej sytuacja materialnej. Dary można przekazać w wybranych sklepach, oznaczonych plakatami akcji.

Pozyskiwana żywność musi mieć długi termin przydatności, którą można przechowywać przez dłuższy czas. Organizacja zbiera m.in.: ryż, kasze, płatki śniadaniowe, cukier, mąkę, makaron, suszone warzywa strączkowe takie jak fasola, soczewica, groch, konserwy mięsne i rybne, puszki z owocami, dżemy, oleje roślinne, herbata, słodycze i bakalie.

W obliczu wojny na Ukrainie pragniemy wesprzeć naszych wschodnich braci, którzy przybywają do naszej diecezji oraz tych, którzy są na terenie Ukrainy. Chcemy, żeby nie było to kosztem tych wszystkich, którym pomagamy regularnie – są to często osoby schorowane, starsze i ubogie, które nie poradzą sobie samodzielnie – mówi ks. Paweł Zazuniak, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej.

W organizację zbiórki włączają się wolontariusze Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas i Centrów Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach i w Białej Podlaskiej. Spotkamy ich w wybranych sklepach, przy oznakowanych plakatami koszach z identyfikatorami i ulotkami.

Produkty trafią do najbardziej potrzebujących przed Świętami Wielkanocnymi, część darów zostanie przekazana w późniejszym terminie, w ramach pomocy doraźnej. Zapotrzebowanie na żywność należy zgłosić do Parafialnego Zespołu Caritas w swojej parafii.

Więcej informacji: Marta Próchnicka – koordynator projektów Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. 504-429-423.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst, zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama