Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Terespol: Mieszkaniec gminy Kodeń odpowie za podpalenie samochodów i groźby karalne

W piątek bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 66-letniego mieszkańca gminy Kodeń. Mężczyzna podejrzany jest o podpalenie dwóch samochodów osobowych na szkodę mieszkańca tej samej gminy. Dodatkowo usłyszał zarzut dotyczący gróźb karalnych. 66-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W minioną środę po godzinie 20.00 dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru samochodu marki VW Transporter znajdującego się na niezamieszkałej posesji. Niecałe trzy godziny później na tej samej posesji doszło do kolejnego pożaru. W tym przypadku spaleniu uległ osobowy mercedes. Auta nie były dopuszczone do ruchu, a obecnie przechowywane były w nich płody rolne. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę około 5 tysięcy złotych.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do zdarzeń doszło w wyniku podpalenia. Sprawą zajęli się kryminalni terespolskiego komisariatu, którzy ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 66-letni mieszkaniec gminy Kodeń. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. Mężczyzna podejrzany jest również o groźby karalne wobec właściciela samochodów jak też dwojga innych mieszkańców gminy.

66-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa. W piątkowe popołudnie Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyny te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może ona zostać zwiększona o połowę.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama