Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Amunicja znaleziona podczas prac ziemnych

Na jednej z posesji w gminie Międzyrzec Podlaski zostały znalezione „pamiątki z czasów II wojny światowej”. Kilkadziesiąt sztuk amunicji znajdujących się w metalowej skrzyni odkryto podczas prac ziemnych. Niebezpieczne znalezisko zostało już zneutralizowane. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić.

Przed weekendem dyżurny komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim został powiadomiony o odnalezieniu amunicji pochodzącej prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Skrzynia z nabojami została znaleziona podczas prac ziemnych na jednej z posesji w gminie Międzyrzec Podlaski.

Na miejsce natychmiast skierowany zostali funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli miejsce znalezienia amunicji. Saperzy z patrolu rozminowania Jednostki Wojskowej w Chełmie, zneutralizowali znalezisko i sprawdzili pobliski teren. Łącznie zabezpieczyli 80 sztuk amunicji kal. 12,7 mm.

Pamiętajmy! Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama