Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Konstantynów: Pobiegli, aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych (galeria)

6 marca z parku Platerów w Konstantynowie wystartowało ponad 200 biegaczy w X edycji Biegu Tropem Wilczym. Lokalnym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej.

Bieg organizowany jest co roku w całej Polsce. Celem tego wydarzenia jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP – tzw. Żołnierzom Wyklętym.  Bieg honorowy odbywa się na dystansie 1963 m. Liczba ta symbolizuje rok, w którym zamordowany został ostatni z Żołnierzy Wyklętych – Józef „Lalek” Franczak.

– Co roku jest więcej uczestników, bieg cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych mieszkańców. Udało mi się również przebiec dziś tą trasę. Bardzo się cieszę, że ta cenna inicjatywa stowarzyszenia jest kontynuowana – podkreśla wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski

– Biorą udział w tym biegu od samego początku, odkąd zaczęły się tu w Konstantynowie zawsze w nich uczestniczę. Jest to już w moim domu tradycja – mówi jeden z uczestników biegu. 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama