Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Terespol: Wyruszył pierwszy transport z pomocą humanitarną dla Ukrainy

Jak poinformował burmistrz Terespola Jacek Danieluk, w piątek 4 marca z miasta wyruszył na Ukrainę pierwszy samochód z darami.

– Bardzo cieszy nas aktywność naszych mieszkańców w organizacji pomocy dla pogrążonej w wojnie Ukrainy oraz uciekających z niej uchodźców. Dziękujemy serdecznie wszystkim mieszkańcom oraz ludziom dobrej woli za zaangażowanie. Dziękujemy również młodzieży terespolskich szkół wraz z ich rodzicami, dyrekcją i pedagogami za otwartość serc w prowadzeniu zbiórki – mówi włodarz Terespola. 

W drogę wyjechał całkowicie zapakowany samochód. Znajdują się w nim m.in.  leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, środki opatrunkowe, ciepła odzież, koce, śpiwory, środki higieny osobistej, żywność z długim terminem przydatności oraz zabawki.

Ponadto strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Terespola przekażą dary dla zaprzyjaźnionego samorządu z rejonu Łuckiego na Ukrainie a dalej zostaną one przekazane w rejony gdzie trwa wojna.

Pomoc na tym się nie zamyka, zbiórka prowadzona jest cały czas, potrzebne artykuły można dostarczyć codziennie między godziną 14:00 a 18:00 do lokalu przy ul. Wojska Polskiego 132 (wejście, od ul. Reymonta).

Źródło / zdjęcia: Facebook / Jacek Danieluk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama