Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Łomazy: Uczniowie będą szkolić się w zakresie pierwszej pomocy na fantomach

Gmina Łomazy, realizując cel szczegółowy Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania narkomanii, zakupiła zestaw trzech fantomów z monitorem LED, dzięki którym uczniowie z terenu gminy będą szkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Życie ludzkie to cenny dar. Gdy jesteśmy zdrowi, młodzi, pełni wigoru nie dopuszczamy do siebie myśli, że może się wydarzyć coś, co zagraża ludzkiemu zdrowiu lub życiu. W niespodziewanych sytuacjach, w których są poszkodowani wymagający udzielania pierwszej pomocy, niezbędne jest natychmiastowe i opanowane działanie. Wśród osób, które chcą udzielić pojawia się wówczas wiele wątpliwości. Niepewność powoduje, że rezygnujemy z wykonania czynności ratujących życie – argumentują zakup przedstawiciele Urzędu Gminy Łomazy.

Zakup fantomów to jedna z form realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania narkomanii, dotyczącego kształtowania postaw prozdrowotnych oraz tworzenia dla dzieci i młodzieży alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

Ze środków przeznaczonych na realizację programu w 2022 r. zakupiono zestaw trzech fantomów z monitorem LED. Fantomy będą służyły do przeszkolenia uczniów ze szkół z terenu gminy Łomazy w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie poprowadzą harcerze z 1 Drużyny Harcerskiej w Łomazach.

Na ręce pwd. Agnieszki Garbatiuk zestaw przekazał w dniu 2 marca Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski.

 

materiał: Gmina Łomazy
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama