Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gm. Sosnówka: Rusza budowa drogi powiatowej Motwica – Czeputka (film) (galeria)

Zaplanowana na rok 2022 budowa ważnej dla Gminy Sosnówki inwestycji w postaci drogi powiatowej Czeputka - Motwica własnie się rozpoczęła. Szczegółami przebiegu realizacji zadania dzielą się z nami Wójt Gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz oraz radny powiatu bialskiego Tomasz Andrejuk.

Motwica i sąsiadujące z nią miejscowości w roku 2022 stanie się wielkim placem budowy. Pojawiły się już pierwsze materiały budowlane i oznaczenia, wycięto drzewa, a wszystko to za sprawą rozpoczęcia realizacji projektu „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1093L Romanów-Motwica”. – Jest to najważniejsza inwestycja dla tego terenu, ponieważ łączy dwie miejscowości. Jestem czwartym wójtem, który przymierzał się do wykonania tej drogi i pierwszym, któremu uda się to zrealizować, z czego jestem naprawdę dumny – zauważa Wójt Gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz. – Nie jest to oczywiście mój sukces, bo jest to możliwe dzięki współpracy z radnymi powiatowymi, zwłaszcza Tomaszem Andrejukiem, Mateuszem Majewskim i Markiem Sulimą. Uważam, że ta droga jest bardzo potrzebna, bo była to czarna plama na terenie gminy. To miejsce znajduje się niemal w połowie gminy, a rozmowy z mieszkańcami zadecydowały, że czas tę drogę zrobić. 

Rozmowy z przychylnymi radnymi doprowadziły do konsultacji z dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Krystyną Beń, która dała zielone światło dla pomysłu wykonania drogi. – Przysłowiową kropkę nad „i” postawił starosta bialski Mariusz Filipiuk, który również przychylił się do naszego pomysłu. Efekty na chwilę obecną są już widoczne – podkreśla włodarz przybliżając etapy podejmowania decyzji prowadzących do realizacji zadania o wartości ponad 5 mln złotych. – To połowa budżetu gminy, więc to naprawdę duża inwestycja.

Całkowita wartość inwestycji to 5.090.894,43 zł, przy czym 50-procentowe dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 2.545.447,00 zł. Powiat Bialski i Gmina Sosnówka partycypują w kosztach w wysokości po 25% od każdego samorządu. Realizowany odcinek drogi ma długość ok. 2,4 km. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w tym projekcie, za to, że ta droga mogła powstać. Od samego początku aż do wbicia łopaty jest dużo pracy do wykonania. Z panem wójtem spotkaliśmy się około dwa lata temu, przekonaliśmy starostę o celowości budowy tej drogi, pozytywnie wypowiedziała się pani Krystyna Beń i Komisja Rolnictwa i Infrastruktury na czele z przewodniczącym Markiem Sulimą – opowiada radny Powiatu Bialskiego Tomasz Andrejuk. – To droga gruntowa budowana od podstaw. Jest ogromnym skrótem między Romanowem a Motwicą

Szacowanie terminu zakończenia inwestycji przy obecnych zawirowaniach covidowych jest dość utrudnione, jednak, jak zapewnia wójt Babkiewicz, rok 2022 będzie rokiem wieńczącym to zadanie. – Mam nadzieję, ze uda mi się zrealizować wszystkie pomysły i że to będzie jeszcze większy plac budowy niż w tym momencie nam się wydaje. Chcę przy tej okazji wyrazić nadzieję, że zakończenie tej inwestycji będzie zarazem początkiem kolejnej. Wykonamy tu piękny kawałek drogi, postanowiłem więc, że wspólnie z powiatem zrobimy również remont drogi powiatowej na odcinku od Romanowa przez Czeputkę i Motwicę do Rozwadówki. Jak dawniej mówiłem – „piszę książkę”, za każdym razem mówimy już o zapisanej kartce i zaczynamy mówić o kolejnych stronach – metaforycznie przybliża plany na przyszłość włodarz. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Sosnówka
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama