Celem realizacji działań inwestycyjnych jest zwiększenie zdolności gminy do stosowania najnowocześniejszych technologii cyfrowych, uruchomienia e-usług publicznych, systemu pracy zdalnej oraz rozbudowanie infrastruktury przetwarzania i dostarczania usług cyfrowych. Zrealizowanie umowy grantowej ułatwi niwelowanie zaległości rozwojowych na rzecz dalszej transformacji cyfrowej i osiąganiu postępu w dziedzinie e-administracji. W istotnym stopniu poprawi jakość i szybkość świadczonych usług, zwiększy dostęp do informacji oraz poprawi elastyczność i satysfakcję klientów we współpracy z urzędem.
Ważnym aspektem zrealizowania grantu będzie również zniwelowanie części barier przed osobami z niepełnosprawnością w zakresie realizacji spraw publicznych – poprzez działania pozwalające na zdalne korzystanie i procedowanie w obszarach administracyjnych również osobom niepełnosprawnym, zależnym, mającym pod opieką osoby zależne czy chorym. Realizacja działań inwestycyjnych w ramach cyberbezpieczeństwa daje szanse na realną zmianę analogowej działalności na rzecz bezpiecznego procedowania i cyfryzacji procesów. Podjęte działania pozwolą na wzmocnienie technicznego i kompetencyjnego potencjału gminy do zapobiegania i reagowania na incydenty bezpieczeństwa, zwiększą zaufanie klientów i nade wszystko zapewnią bezpieczeństwo danych, dokumentów i środków finansowych mieszkańców i przedsiębiorców. Zagwarantują zgodność podejmowanych działań z prawodawstwem krajowym i
unijnym w obszarze działania JST. Zapewnienie cyberbezpieczeństwa stoi u progu cyfrowej transformacji i warunkuje jej powodzenie na wszystkich poziomach, na których jest wdrażane.
Szczegółowe informacje na temat Cyfrowej Gminy dostępne są na stronie Urzędu Gminy:
Cyfrowa Gmina <<==>> LINK
materiał: Urząd Gminy Konstantynów
opracowanie: Anna Ostapiuk