Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Chciała sprzedać ubrania, straciła 2 tysiące złotych

Oszustwo podczas sprzedaży towaru, to coraz bardziej powszechna metoda dziania przestępców. W ten właśnie sposób 2 tysiące złotych straciła mieszkanka Białej Podlaskiej. Kobieta otrzymała link, od osoby rzekomo zainteresowanej zakupem wystawionych przez nią ubrań. Dzięki niemu w szybki sposób miała otrzymać gotówkę. W efekcie to z jej konta sprawca wypłacił pieniądze. Apelujemy o rozwagę podczas transakcji on-line.

Wczoraj do bialskiej komendy zgłosiła się 18-letnia mieszkanka miasta, która została oszukana podczas sprzedaży internetowej. Kobieta na jednym z portali wystawiła do sprzedaży ubrania. Niemalże od razu skontaktowała się z nią osoba rzekomo zainteresowana zakupem. W trakcie korespondencji przez komunikator internetowy sprawca przesłał pokrzywdzonej link, dzięki któremu miała w szybki sposób otrzymać pieniądze za sprzedany towar.

Niestety otworzyła go akceptując wyskakujące okienko. Podała też swoje dane wrażliwe. To wystarczyło oszustowi, aby z rachunku 18-latki przelać gotówkę za pomocą zarówno kudu Blik jak też przelewów bankowych. W wyniku działalności oszusta z konta kobiety „zniknęło” 2 tysiące złotych. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się co się stało zgłosiła się na Policję. Teraz sprawcy szukają bialscy funkcjonariusze. Apelujemy też o rozwagę podczas transakcji internetowych.

Ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Pamiętaj! Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Nie powinniśmy także podawać danych dotyczących haseł do karty, kodów i loginu do bankowości internetowej. Oszust posiadając je może pozbawić nas wszystkich środków finansowych.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama