Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

II Ogólnopolski Turniej Walentynkowy w Gimnastyce Artystycznej (film) (galeria)

19 lutego w hali IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej odbył się II Ogólnopolski Turniej Walentynkowy w Gimnastyce Artystycznej, na który zaprosiło Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej w Białej Podlaskiej. Patronat Honorowy nad wydarzeniem, w którym wzięło udział niemal 200 zawodniczek z całej Polski, objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Prezentujemy relację video z wydarzenia, o którym opowiedziała jego organizatorka, prezes Stowarzyszenia Kinga Franczuk oraz jedna z uczestniczek turnieju.

W turnieju wzięło udział niemal 200 zawodniczek z 10 klubów z całej Polski reprezentujących roczniki 2005-2016. Gimnastyczki wystąpiły solo i w formacjach grupowych. Dodatkową atrakcją był pokaz akrobatyki. Wyjątkowy klimat wydarzenia podkreśliła nastrojowa, walentynkowa oprawa.

Krótka relacja z otwarcia turnieju na profilu społecznościowym Radia Biper:
II Ogólnopolski Turniej Walentynkowy w Gimnastyce Artystycznej <<==>> LINK

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Biała Podlaska. – Nasze stowarzyszenie funkcjonuje już trzeci rok. Kolejny raz jesteśmy organizatorami turnieju, tym razem jest to druga edycja Turnieju Walentynkowego. W zawodach uczestniczy niemal 200 zawodniczek, a większość z nich należy do naszego bialskiego Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej – przybliża szczegóły wydarzenia prezes stowarzyszenia Kinga Franczuk. – Zawodniczki są w różnym wieku, reprezentują różne poziomy umiejętności. Na poziom wykonania przekłada się ich czas trenowania. 

W kolejnych godzinach przed komisją sędziowską prezentowały swoje umiejętności uczestniczki kolejnych kategorii i grup wiekowych. Wśród nich członkinie SGA Biała Podlaska. – Trenuję od ósmego roku życia, trzy razy w tygodniu po 2-3 godziny. Do treningów motywują mnie osiągnięcia, zwycięstwa w zawodach. Ale żeby być dobrą gimnastyczką trzeba mieć też takie nastawienie, że nie zawsze się wygrywa – zauważa jedna z uczestniczek kategorii B light występująca tego dnia z obręczą Antonina Lipniacka.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama