Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Lublinianin Miłosz Bachonko zachwycił Dubaj podczas EXPO 2020

Miłosz Bachonko, młody uzdolniony akordeonista, który nie tak dawno wystąpił z koncertem w rodzinnym kościele parafialnym w Witorożu, zagrał w pawilonie polskim podczas lubelskiego tygodnia na EXPO 2020 w Dubaju. Spośród 190 krajów prezentujących się podczas światowej wystawy w Dubaju Miłosz był najmłodszym artystą reprezentującym swój region i kraj.

Miłosz Bachonko, młody kompozytor i akordeonista, stypendysta Marszałka Województwa Lubelskiego prezentował się w pawilonie polskim podczas lubelskiego tygodnia na EXPO 2020 w Dubaju. Cykl codziennych recitali obejmował szeroki repertuar z różnych gatunków muzycznych i epok oraz własne kompozycje młodego artysty. Każda sesja koncertowa wzbudzała ogromne zainteresowanie, zarówno wśród zwiedzających jak i lokalnych mediów. Spośród 190 krajów prezentujących się podczas światowej wystawy w Dubaju Miłosz był najmłodszym artystą reprezentującym swój region i kraj. Jego ogromny talent został zauważony przez arabską telewizję EMIRATES CHANNEL. Podczas wizyty w studio Miłosz powiedział o występach na EXPO, muzycznych pasjach oraz swoich planach koncertowych. W trakcie programu zaprezentował również własne kompozycje. – Miłosz to bardzo zdolny młody akordeonista, co wielokrotnie podkreślałem. Myślę, że uczestnictwo w EXPO 2020 w Dubaju pozwoli mu na świadome podejmowanie kolejnych kroków w kreowaniu swojej kariery muzycznej – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Dwunastoletni muzyk wystąpił 6 stycznia z koncertem w rodzinnej parafii ojca Ireneusza Bachonko pochodzącego ze Strzyżówki w gm. Drelów. W kościele pw. św. Michała Archanioła w Witorożu zaprezentował m.in. skomponowane przez siebie utwory akordeonowe.
Więcej o koncercie:
Witoroż: Koncert akordeonisty Miłosza Bachonko (film) (galeria) <<==>> LINK

Miłosz to dwunastoletni akordeonista i kompozytor. Na co dzień jest uczniem Szkoły Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Lublinie z klasy akordeonu prof. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak. Grę na akordeonie rozpoczął już w wieku 5 lat. W tym też czasie powstają jego pierwsze kompozycje.

Koncert na kanale YouTube Biper TV
Koncert akordeonisty Miłosza Bachonko w Witorożu <<==>> LINK

Miłosz to laureat wielu czołowych miejsc oraz nagród Grand Prix w konkursach oraz festiwalach akordeonowych za granicą m.in.: Art-Duo Music Festival w Pradze /Czechy/; Czech Online Accordion Competition w Ostravie; Accordion Players “Concord of Sounds” /Łotwa/, Accordion Competition “Vilnius 2021” /Litwa/ oraz w kraju m.in.: w Kielcach, Suwałkach, Sanoku, Wieliczce czy Lublinie.

Koncert – galeria zdjęć:
Witoroż: Koncert 12-letniego akordeonisty Miłosza Bachonko <<==>> LINK

W 2020 roku Miłosz Bachonko zdobył nagrodę Grand Prix i zaproszenie do udziału w koncercie w najbardziej prestiżowej sali koncertowej na świecie – Carnegie Hall w Nowym Jorku w ramach International Music Talent Competition Spring 2020, organizowanym przez American Protégé Music Competitions w Nowym Jorku. Ze względu na pandemię występ w Nowym Jorku odbędzie jest w maju tego roku. W grudniu 2021 roku Miłosz wygrał prestiżowy konkurs „Virtuosos V4+” – telewizyjny talent show muzyki klasycznej.

 

materiał/tekst/zdjęcia: Remigiusz Małecki, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama