Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wisznice: Podsumowanie konkursu na komiks „Przygody Czeburaszki w jednym z miast Rosji” (film) (galeria)

9 lutego 2022 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Wisznicach miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu językowo-plastycznego na komiks w języku rosyjskim pt. ”Przygody Czeburaszki w jednym z miast Rosji”.

Organizatorem konkursu jest Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach, natomiast patronat nad wydarzeniem  objął prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie. – Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i bardzo się cieszę, że wzbudził zainteresowanie zarówno wśród nauczycieli jak i uczniów – mówiła Marta Jaroszewicz, LO w Wisznicach. Tematem konkursu był Czeburaszek, bardzo lubiany bohater rosyjskich bajek. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu z jego przygodami w jednym z rosyjskich miast. Poprzez przygody bohatera należało przedstawić najciekawsze miejsca, zabytki oraz ciekawostki związane z danym miastem.

W konkursie udział wzięło pięć szkół z powiatu bialskiego, włodawskiego i miasta Biała Podlaska. Komisja konkursowa pod przewodnictwem prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego prof. Ludmiły Szypielewicz wyłoniła zwycięzców. 

I miejsce
Dominika Saczuk, Szkoła Podstawowa im ks. Stanisława Brzóski w Białej podlaskiej – praca indywidualna oraz Jakub Tykałowicz i Igor Tokarski, Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach – praca grupowa

II miejsce
Piotr Ignatiuk Szkoła Podstawowa w Hannie – praca indywidualna oraz Julia Korszeń i Fabian Demczuk Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach – praca grupowa

III miejsce
Martyna Terlecka Szkoła Podstawowa im. J.I. Kraszewskiego w Wisznicach – praca indywidualna i Szymon Matczuk Szkoła Podstawowa w Hannie – praca indywidualna.

Wyróżnienia:
Gabriela Torbicz – Szkoła Podstawowa w Wyrykach
Maja Tarasiuk – Szkoła Podstawowa im. J.I. Kraszewskiego w Wisznicach
Jakub Koroszczyński – Szkoła Podstawowa im. Ks. St. Brzóski w Białej Podlaskiej
Maja Zając – ZPO w Łomazach
Kamila Kuflowska – ZPO w Łomazach
Agnieszka Arseniuk – ZPO w Łomazach
Oliwia Hołonowicz – ZPO w Łomazach
Nikola Nazarewicz – ZPO w Łomazach
Kacper Szymanek – ZPO w Łomazach
Aleksandra Jarocka – ZPO w Łomazach
Hubert Fiedorowicz – ZPO w Łomazach.

Jury kierowało się następującymi kryteriami: zgodność z tematem, oryginalność, estetyka wykonania, poprawność językowa. W pracach jury uczestniczyli również Irina Prokopowa – Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury Rosyjskiej w Warszawie, Aleksandr Khokhlov – malarz przedstawiciel RONiK, Elżbieta Sokołowska – dyrektor GOK w Wisznicach, Grzegorz Kulicki – nauczyciel muzyki i plastyki LO Wisznice oraz Marta Jaroszewicz – nauczyciel języka rosyjskiego w LO Wisznice. – Prace są piękne, ciekawe, bardzo oryginalne i wymagały dużo pracy od uczniów. Sprawdzały nie tylko umiejętności plastyczne, ale również językowe oraz wiedzę kulturoznawczą – zauważa Marta Jaroszewicz. –  Myślę, że jest to ciekawa inicjatywa i godna kontynuacji w przyszłych latach, by było jeszcze więcej zainteresowanych szkół. 

Podczas spotkania ręczono również podziękowania nauczycielom języka rosyjskiego, opiekunom uczniów nagrodzonych i wyróżnionych prac: Danucie Pawluczuk, Mariannie Jakubiuk, Ewie Korszeń, Elżbiecie Szypulskiej i Agnieszce Łotysz. Uroczystość uatrakcyjnił fragment montażu słowno-muzycznego pt. „Utkane z uczuć i marzeń” przygotowany i zaprezentowany przez uczniów liceum. Dla nauczycieli języka rosyjskiego zorganizowano seminarium językowo-metodyczne „Metodyka nauczania języka rosyjskiego on-line”. Seminarium prowadziła prof. dr hab. Ludmiła Szypielewicz.

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością Barbara Kociubińska-Koza – dyrektor wydziału spraw społecznych, Małgorzata Kadłubowska– wicedyrektor wydziału spraw społecznych, prof. dr hab. Ludmiła Szypielewicz – wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, prof. dr hab. Feliks Czyżewski – wykładowca UMCS, wiceprzewodniczący Komitetu Słowianoznawstwa PAN w Warszawie, Krzysztof Biełuszka – zastępca wójta Gminy Wisznice, Elżbieta Sokołowska – dyrektor GOKiO w Wisznicach, Andrzej Nuszczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. I. Kraszewskiego w Wisznicach.

 

materiał: Radio Biper Gmina Wisznice / LO im. W. Zawadzkiego w Wisznicach
tekst: LO im. W. Zawadzkiego w Wisznicach / Anna Ostapiuk Radio Biper
zdjęcia: Biper TV
film: Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama