Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

II Gala Ery Nowych Kobiet Biała Podlaska w Janowie Podlaskim (film) (galeria)

4-6 lutego Zamek Janów Podlaski zatętnił kobiecą energią i powabem podczas zjazdu liderek i sympatyczek Ery Nowych Kobiet. Podczas II Gali Ery Nowych Kobiet miał również swój finał cykl metamorfoz, jakie w ciągu ostatnich tygodni przechodziły trzy bialczanki budujące na nowo poczucie własnej wartości, akceptacji i szczęścia.

II Galę Ery Nowych Kobiet poprzedził trzydniowy zjazd kobiet, na który zjechały panie z całej Polski, m.in. z Krakowa, Katowic, Kielc, Gdańska i Chojnic. – Dziewczyny jechały po 600-700 kilometrów po to, by się tu z nami spotkać. Zarówno liderki ENK, jak i jej obserwatorki, które chciały poczuć tę energię i dowiedzieć się, jak to jest być częścią tego ruchu – wyjaśnia liderka ENK Biała Podlaska Anna Lato. Podczas wielu wspólnych spotkań panie poznały się, opowiadały o sobie, swoim życiu i pasjach. – Okazało się, że są to różne historie, ale mające bardzo dużo wspólnego ze sobą, ponieważ są to kobiety, które chcą coś zmienić w swoim życiu na lepsze. To właśnie łączy kobiety w Erze.

http://www.youtube.com/watch?v=d8YVH7FsDTA&ab_channel=BiperTV

Uczestniczki zjazdu wzięły udział w spotkaniu integracyjnym przy ognisku, wycieczce nad Bug i sesjach zdjęciowych, a także w warsztatach „Miej wpływ na swoje myśli, słowa i czyny” z Agnieszką Hołonowicz oraz „Jak wydobyć swoją wewnętrzną moc”. 

Podczas warsztatów z założycielką ruchu, mentorką Joanną Przetakiewicz, która przybyła z hasłem „Pieniądze szczęście dają”, panie wykonały wspólne pamiątkowe fotografie. Warsztaty powiązane były z wydaniem książki ENK o tym samym tytule, w której można znaleźć wiele wskazówek, m.in. jak postępować, by czuć się bezpiecznie w kwestii finansowej. – Finanse są bardzo ważne i warto wiedzieć, jak nie zostać bez środków do życia i jak zadbać o swoją przyszłość – tłumaczy Anna Lato. – Bardzo ważne były również sobotnie warsztaty dotyczące wpływu na własne myśli, słowa i czyny. Jesteśmy tym, o czym myślimy i bardzo często to przyciągamy. Jeśli o nie zadbamy to jest szansa, że będziemy szczęśliwsi, że będziemy myśleć o dobrych rzeczach. 

fot. Foto Real Biała Podlaska

6 lutego w Janowie Podlaskim odbyła się podsumowująca zjazd II Gala Ery Nowych, podczas której swój finał miały metamorfozy bialczanek, w jakich wzięły udział Anna Humin, Małgorzata Pinkowska i Ewa Toczek. – To był dzień podsumowania trzech lat i tego, co przez ten czas udało nam się zrobić. To pięćdziesiąt spotkań, a muszę podkreślić, że jesteśmy jedną z najprężniej działających lokalnie grup ENK. Miały miejsce różnorodne warsztaty, w których każda kobieta mogła znaleźć coś dla siebie, bo Era nie zamyka się na nikogo, jest otwarta dla wszystkich kobiet – podkreśla liderka ruchu w Białej Podlaskiej. Członkinie ENK brały udział m.in. w warsztatach psychologicznych, podczas których uczyły się, jak radzić sobie z emocjami, również w warsztatach samoobrony i mapy marzeń. Co ważne, większość warsztatów była dla nich bezpłatna, na co złożyło się zrozumienie i wsparcie wielu osób popierających ruch kobiet.  – Mam przyjemność być od 2019 r. pierwszą liderką w Polsce wybraną przez Joannę Przetakiewicz. Ja sama bardzo rozwinęłam się dzięki Erze Nowych Kobiet. Poznałam samą siebie dużo bardziej, zobaczyłam, że można się rozwijać w każdym momencie życia. Nawet myśląc, że mamy już poukładane życie i już coś osiągnęliśmy, to rozwój zawsze jest potrzebny. Ten rozwój nas ubogaca i pozwala jeszcze bardziej poznać siebie. Otwiera nowe horyzonty, daje nam nowe możliwości i większą samoświadomość tego jacy jesteśmy, co możemy. Daje ogromne poczucie satysfakcji, poczucie własnej wartości, a nasze samopoczucie przekłada się później na otoczenie, na rodzinę.

O tym, jak bardzo wzrasta poczucie własnej wartości, przekonały się trzy uczestniczki metamorfoz, które przez ostatnie tygodnie brały udział w spotkaniach z fryzjerami, kosmetyczkami i wizażystkami. Panie Anna Humin, Małgorzata Pinkowska i Ewa Toczek mające trzyletni staż w Erze Nowych Kobiet, nie kryją radości z bycia w strukturach ruchu i siły, jaką im ono daje w życiu codziennym. Swoimi przeżyciami, wrażeniami i przemyśleniami podzieliły się podczas gali, a wcześniej również w rozmowach z redakcją Radia Biper, z których relacje można prześledzić na łamach naszego portalu.

Więcej o metamorfozach w materiałach Radia Biper:
Era Nowych Kobiet – inspirator przemiany osobistej i zawodowej <<==>> LINK
oraz
Era Nowych Kobiet – metamorfozy wyjątkowych kobiet <<==>> LINK

Liderka Ery Nowych Kobiet Biała Podlaska zdradziła plany na najbliższą przyszłość. Wśród nich kolejne zajęcia i warsztaty dla aktywnych pań, m.in. joga twarzy. – Te warsztaty same do nas przychodzą, wciąż zgłaszają się kolejne osoby, a ja mogę tylko ustalać terminy. Ja już praktycznie nic nie muszę robić, to już samo tak w Białej Podlaskiej działa – nie kryje zadowolenia i dumy Anna Lato. 
Wydarzenia, jakie będą się odbywały w ramach struktur, będą na bieżąco zapowiadane na profilu społecznościowym:
Era Nowych Kobiet Lubelskie <<==>> LINK
Zachęcamy do śledzenia działalności bialskiego ruchu kobiet.

 

materiał: Radio Biper Janów Podlaski
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki Radio Biper / Foto Real Biała Podlaska
film: Bartek Sawa Sawicki
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama