Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Zachodni odcinek rowerowej autostrady (galeria)

W wakacje ubiegłego roku, Prezydent Michał Litwiniuk informował o przekazaniu placu budowy pod kolejny odcinek ścieżki pieszo-rowerowej w mieście. Prace na odcinku rozpoczęły się jesienią. Nowy ciąg pieszo-rowerowy powstaje od granic miasta z ul. Żabiej, przez ul. Droga Wojskowa i Żurawią do pawilonu edukacyjnego. Odwiedziliśmy plac budowy właśnie kilka dni temu - oto stan prac na dzień 8 lutego 2022 roku. W materiale znajdziecie też mapę całości ścieżek Doliny Krzny oraz kilka ciekawych zaproponowanych rozwiązań małej architektury które znają się na powstającej trasie.

Wykonany odcinek połączy ścieżkę „Bulwar Radziwiłłów” z oddaną już i świetnie funkcjonującą ścieżką pieszo-rowerową do Porosiuk, wybudowaną przez gminę Biała Podlaska, która obecnie kończy się na ul. Borowej. Cały ciąg wpisany jest w projekt, którego celem jest wykorzystanie i odkrywanie walorów przyrodniczo – wypoczynkowo – rekreacyjnych doliny rzeki Krzny.

Oprócz ścieżki, obok pawilonu na ul. Żurawiej powstanie również platforma widokowa, drewniany podest, tablice edukacyjne oraz z mapami. Przy ulicy Droga Wojskowa powstaną natomiast miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Wartość inwestycji to ok. 2 mln 884 tys 168 zł. Prace przy zachodnim odcinku ścieżki „Doliny Krzny” wykonuje firma Apis Polska Sp. z o.o. Czas realizacji określony został do dnia 12 lipca 2022 roku.

Wcześniejszy materiał dotyczący prowadzonej inwestycji:
Biała Podlaska: Rusza budowa kolejnej ścieżki pieszo-rowerowej <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
grafiki: materiały projektowe
grafiki: program funkcjonalny Szlaku Doliny Krzny, Studium sp. z o.o. Warszawa
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama