Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Polon nowy „czworonożny funkcjonariusz” w komendzie policji

Wczoraj po niemal sześciu miesiącach szkolenia specjalistycznego, do bialskiej komendy powrócił pies służbowy o imieniu Polon. Jest to 14 miesięczny owczarek niemiecki, który jest psem tropiącym. Już od dzisiaj razem ze swoim przewodnikiem młodszym aspirantem Mariuszem Wójcikiem dba o bezpieczeństwo mieszkańców.

Od dzisiaj w bialskiej komendzie służy pies o imieniu Polon. Przez kilka ostatnich miesięcy wraz ze swoim przewodnikiem młodszym aspirantem Mariuszem Wójcikiem, szkolił się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

To właśnie tam czworonóg doskonalił swoją sprawność fizyczną, niezbędną do pokonywania przeszkód na poligonie, wyszukiwania zapachów ludzkich i przeszukania terenu za osobami. Ćwiczył również posłuszeństwo i opanowanie tak, aby zachować spokój w niebezpiecznych i stresujących sytuacjach oraz tworzyć zgrany duet ze swoim przewodnikiem. Kolejne ćwiczenia pod okiem swojego opiekuna będzie odbywał na bardzo dobrze wyposażonym poligonie szkoleniowym Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Mają umiejętności, których ludziom brakuje, a które potrzebne są w pracy policyjnej. Polon to pies tropiący. Już od dzisiaj będzie „pełnił służbę” dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. Jego głównym zadaniem w trakcie służby będzie poszukiwanie osób zaginionych, a także tropienie i zatrzymywanie sprawców przestępstw.

Młodszy aspirant Mariusz Wójcik jest przewodnikiem psa służbowego od 2019 roku. Polon to drugi pies pod jego opieką, który jak mówi Pan aspirant jest psem energicznym, młodym i chętnym do nauki. Polon przywiązał się już do swojego przewodnika oraz nawiązał z nim bardzo dobry kontakt.

Nowemu „czworonożnemu funkcjonariuszowi” i jego przewodnikowi życzymy wspaniałej współpracy i owocnych wspólnych lat w służbie.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama