Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Trwa zbiórka na pomoc dla Kuby i Bartka

Na stronie pomagam.pl założono zbiórkę pieniężną, której celem jest pomoc 14-letniemu Bartkowi i 17-letniemu Kubie w utrzymaniu rodzinnego rodzinnego domu. Rodzice chłopców walczą o życie w szpitalu. Tata od trzech miesięcy przebywa na oddziale covid, natomiast mama, wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną, jest w stanie krytycznym po wypadku, jakiemu uległa 18 stycznia 2022 r. w Międzyrzecu Podlaskim.

„Trzy miesiące temu pan Leszek trafił w bardzo ciężkim stanie do szpitala z powodu Covid. Jest on jedynym żywicielem rodziny. Na pokładzie domu zostaje mama Dorota z dwójką synów: czternastoletnim Bartoszem i siedemnastoletnim Jakubem.

Mama prowadzi gospodarstwo domowe samodzielnie. W dniu 18 stycznia 2022 roku wyrusza na zakupy, z których już nie wraca. Ulega wypadkowi na skrzyżowaniu dróg przy hotelu Chrobry w Międzyrzecu Podlaskim. Obecnie przebywa w szpitalu, w stanie krytycznym. Jest wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej.

Teraz na pokładzie zostaje już tylko dwóch chłopców. Pomaga im rodzina. Chłopcy nawet na minutę nie zostali sami. Są cudowne ciocie, które codziennie szykują chłopcom posiłki. Rodzina wspiera chłopców także finansowo, jednak utrzymanie kolejnego domu zaczyna być dla nich czymś niemożliwym i w niedługim czasie nie będą w stanie zapewnić wszystkich potrzeb związanych z prowadzeniem domu i utrzymaniem dzieci. Kuba i Bartek muszą chodzić do szkoły, muszą prowadzić dom, muszą go ogrzać i opłacić rachunki. Są dzielni i rozważni. Bardzo starają się wywiązywać ze swoich obowiązków.

Ale w sercach dzieci jest rozpacz. I tęsknota za rodzicami, którzy walczą o życie w szpitalu, których jutro nie jest znane. Dzieci są bardzo przygnębione i jedyne o czym marzą to powrót mamy i taty do domu.

Jakub i Bartosz zostali przede wszystkim bez pieniędzy. Potrzebujemy zebrać środki, aby na pewien czas zapewnić im finansowe poczucie bezpieczeństwa, aby zapłacić za prąd i gaz oraz opłacić pozostałe rachunki. Bardzo ważnym elementem jest opał, którego także brakuje.

Proszę Cię o pomoc dla dwójki dzieciaków, których życie przewróciło się do góry nogami. Ich los nie jest dla nas obojętny, będziemy ich wspierać tak długo, jak się da. Proszę przyłącz się do Nas i wpłać dobrowolną kwotę, aby wesprzeć ich w codziennym życiu. Aby było na kanapki i dojazd do szkoły. Aby mogli wrócić do ciepłego domu i zjeść ciepły obiad. To jeszcze są dzieci..”

 

Zbiórka na pomoc chłopcom prowadzona jest na stronie pomagam.pl:
Pomoc dla Kuby i Bartka <<==>> LINK

 

materiał/tekst/zdjęcie: Pomoc dla Kuby i Bartka / pomagam.pl
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama