Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Porady: Czy muzyka pomaga w nauce języków obcych?

Z pełną świadomością można założyć, iż muzyka jest dziedziną, którą lubią bezwzględnie wszyscy. W jej zakres wchodzą najróżniejsze gatunki muzyczne, dlatego też z całą pewnością każdy znajduje coś odpowiedniego dla siebie. Muzykę można „uprawiać” na wiele sposobów – można jej słuchać, można grać na instrumencie, wreszcie można ją pisać i wykonywać jako wokalista! W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na ciekawe pytanie, czy muzyka pomaga w nauce języków obcych? Serdecznie zapraszamy do lektury.

Wpływ muzyki na pamięć
Co do zasady jest to fakt znany przez stosunkowo niewielką liczbę osób: trzeba mieć świadomość, że śpiewanie rozwija obszary mózgu odpowiedzialne za pamięć! Przykładowo, ucząc się nut lub tekstu danego utworu, niejako rozszerzane jest „miejsce” do magazynowania zapamiętywanych treści. Dlatego też warto uczyć się albo śpiewu, albo nauki gry na instrumencie – czynności te znacznie polepszają umiejętności zapamiętywania. W celu znalezienia korepetytora z muzyki, warto skorzystać z serwisu Buki.org. Wystarczy wpisać „nauka gry na pianinie” i momentalnie naszym oczom ukaże się lista dostępnych nauczycieli. Lekcje oferowane są zarówno stacjonarnie jak i zdalnie, wobec czego każdy znajdzie ofertę spełniającą w całości jego wszelkie oczekiwania.

Muzyka a nauka języków obcych
Generalnie nauka języków obcych chcąc nie chcąc niejako wymaga zapamiętania zarówno dużej ilości słów i wyrazów, jak i zrozumienia gramatyki i wpojenia sobie, kiedy korzystać z danych konstrukcji. Powyższe dotyczą każdego języka obcego – nie ma innej drogi do nauki, niż zapamiętywanie. Języka obcego nie można przecież po prostu zrozumieć. Można więc zauważyć zależność pomiędzy muzyką a nauką języków obcych. Jeżeli muzyka rozwija obszary mózgu odpowiedzialne za zapamiętywanie, zwiększając „pojemność” obszarów, w których gromadzone są wszelkie wspomnienia i wiedza, z całą pewnością prawdziwą jest więc teza, że muzyka pomaga w nauce języków obcych! Mówiąc prostszym językiem, muzyka rozwija umiejętność szybkiego i trwałego zapamiętywania danych treści. Warto również wspomnieć jeszcze jeden plus śpiewania – duża część utworów muzycznych powstaje w języku angielskim. Ucząc się ich, wpajamy do głowy często używane i wykorzystywane sformułowania, które później są używane w konwersacjach. Jest to zresztą świetny sposób na naukę w szczególności akcentu oraz wymowy poszczególnych zwrotów językowych. Warto zauważyć, iż doskonałym przykładem takiego typu wykorzystania muzyki do nauki języków obcych, przykładowo języka angielskiego, są piosenki edukacyjne dla nawet najmłodszych dzieci. Każdy, kto ma pociechę w wieku przedszkolnym, z pewnością doskonale zna piosenki o alfabecie, czy też o cyfrach. Samo przez się jest to dowód, że generalnie muzyka ma niebagatelny wpływ na naukę języków obcych.

W celu podsumowania, zasadnym jest wskazanie, że generalnie muzyka jest niezwykle przydatna – pozwala rozwinąć obszary mózgu odpowiedzialne za zapamiętywanie, co bezpośrednio przekłada się na umiejętność szybkiej nauki języków obcych. Jak wskazano więc, nie ma na co czekać. Warto rozpocząć przygodę z muzyką już dzisiaj! Równocześnie koniecznie trzeba wybrać sobie język obcy, który zawsze chciało się poznać i zacząć się go uczyć. Warto również zauważyć – jak wskazano powyżej – że dla wszystkich osób chcących nauczyć się śpiewania lub języka obcego, polecić można serwis Buki.org, na którym szybko i łatwo można znaleźć odpowiedniego nauczyciela muzyki z doświadczeniem i dużymi umiejętnościami!

 

opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama