Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rogoźnica: I Noworoczny Memoriał im. Tadeusza Dołęgi (film) (galeria)

8 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogoźnicy odbył się "I Noworoczny Memoriał im. Tadeusza Dołęgi" dla roczników 2014 i młodszych. O tytuł najlepszej drużyny rywalizowało 14 zespołów piłkarskich. Na turniej zaprosił UKS "Dwójka" Akademia Piłkarska z Międzyrzeca Podlaskiego. Niebawem wyniki turnieju, tymczasem zapraszamy na film z wydarzenia!

Na hali sportowej w Rogoźnicy spotkało się 14 zespołów rocznika 2014 i młodszych:
Orzeł Siemiatycze
Cresa Siemiatycze
Orlęta Radzyń Podlaski
Lobos Biała Podlaska
TOP 54 Biała Podlaska
Victoria Parczew
Młodzieżówka Radzyń Podlaski
A.T. Champion Biała Podlaska
Orlęta Łuków
UKS Dwójka Akademia Piłkarska Międzyrzec Podlaski
MKS Rogo Rogoźnica

Na turniej zaprosił UKS „Dwójka” Akademia Piłkarska z Międzyrzeca Podlaskiego. – Dzisiejszy turniej został zorganizowany, by uczcić pamięć naszego wspaniałego kolegi Tadeusza Dołęgi, który z powodu choroby odszedł od nas we wrześniu ubiegłego roku. Dziś upamiętniamy jego cześć, jego całe życie i działalność. Myślę, że to fajna inicjatywa i będziemy ją cyklicznie powtarzać każdego roku. Chcemy zachować jego pamięć, by jego nazwisko było wciąż z nami obecne – wyjaśnia prezes UKS „Dwójka” Akademia Piłkarska Marcin Kieruczenko.

Tadeusz Dołęga był wieloletnim piłkarzem Huraganu, a także pracownikiem Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Znałem go bardzo długo, bo już od najmłodszych lat. Miałem przyjemność być w jednej klasie z jego synem Tomkiem, z którym spędziliśmy wiele lat w jednej ławce i na boisku, bo obaj graliśmy w piłkę. Później, gdy ja skończyłem grać, a zacząłem trenować dzieci, nasze drogi ponownie się zeszły. Pan Tadeusz pracował na stadionie, pomagał nam zawsze, malował boiska i ustawiał bramki. Był bardzo życzliwym człowiekiem – wspomina prezes Kieruczenko. – Tadeusz Dołęga włożył ogrom serca w to, by pomóc drugiemu człowiekowi, dlatego dzisiejsza inicjatywa jest bardzo piękna.

Duża hala umożliwiła podział przestrzeni na dwa boiska, na których rozgrywki mogły się toczyć jednocześnie. – Turniej był bardzo udany, o czym świadczy frekwencja i nastroje uczestników. Było dużo grania, a mało przerw, więc myślę, że dzieciaki są zadowolone – zauważa Arkadiusz Myszka, dyrektor MOSiR. – Dziękujemy Gminie Międzyrzec za udostępnienie obiektu i dyrektor Dorocie Herdzie za to, że nas tutaj gościła.

Zawodnikom podczas rozgrywek towarzyszyli członkowie rodziny Tadeusza Dołęgi. – Chcę wyrazić wdzięczność organizatorom i pomysłodawcom tego memoriału: dyrektorowi Arkadiuszowi Myszce, kierownikowi Konradowi Karwowskiemu i prezesowi Marcinowi Kieruczenko. Tato bardzo kochał sport, szczególnie piłkę nożną, od dziecka aż do śmierci – mówiła córka Tadeusza Dołęgi Aneta Nazaruk. – My również kultywujemy rodzinne tradycje, zarówno syn jak i wnukowie grają w piłkę.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Krzysztof Lewczuk
film: Krzysztof Lewczuk / Małgorzata Mieńko

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama