Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Województwo: Trzy nowe łodzie trafiły na wyposażenie Nadbużańskiego Oddziału SG

Trzy aluminiowe łodzie płaskodenne o łącznej wartości 300 tys. zł trafiły do Nadbużańskiego Oddziału SG. Dzięki nim funkcjonariusze SG będą mogli jeszcze skuteczniej patrolować rzekę graniczną Bug.

Łodzie marki Ultra Marine Explorer E420 już zostały dostarczone do placówek SG w Terespolu, Włodawie oraz Hrubieszowie. Dwie będą pomagać w ochronie polsko-białoruskiej granicy, a jedna polsko-ukraińskiej. Wymiary nowo zakupionych łodzi to: długość – 410 cm, szerokość – 174 cm, zanurzenie do 30 cm. Wyposażone są w silniki zaburtowe marki Mercury (moc 40 i 50 KM).

Każda z łodzi posiada również belkę świetlną z głośnikiem oraz urządzenie do monitorowania dna akwenu o zasięgu 40 m. Łodzie zostały zakupione wraz z przyczepami podłodziowymi służącymi do ich transportu. Poza patrolowaniem granicy i przeciwdziałaniu nielegalnej migracji przez graniczną rzekę Bug, będą również wykorzystywane do przeciwdziałania zagrożeniom środowiska oraz likwidacji ich skutków na terenie województwa lubelskiego. Zakup łodzi został dofinansowany ze środków NFOŚiGW. Obecnie Nadbużański

Oddział SG posiada łącznie 17 łodzi śródlądowych. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG ochraniają granicę na rzece Bug o łącznej długości prawie 400 km, ponad 171 km to granica z Białorusią🇧🇾, a 228 km z Ukrainą🇺🇦. Granica na Bugu to nie tylko granica Polski, ale również granica zewnętrzna UE.

Tekst / zdęcia: Facebook / Straż Graniczna

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama