Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Szkoła Tańca Kontra podsumowuje 2021 rok

Szkoła Tańca Kontra w minionym 2021 roku wykazała duży krok do przodu w świecie tańca, głównie przez udany debiut w największych Krajowych Mistrzostwach International Dance Organisation.

Prezentacje grupowe podopiecznych znalazły się w ścisłym finale w konkurencji Show Dance, zdobywając 3 puchary. Łącznie w całym 2021 roku, reprezentując Białą Podlaską członkowie szkoły wzięli udział w 8 imprezach tanecznych (turnieje ogólnopolskie i międzynarodowe oraz Mistrzostwa IDO i ZNTS), na których stanęli łącznie aż 121 razy na podium, odbierając co najmniej dziesięć razy tyle medali. Ponadto zostali wyróżnieni dwoma nagrodami specjalnymi – jedną dla Grupy Kontra 2 za choreografię „Giełda”, a druga została przyznana solistce Alicji Kijaczko.

Oprócz udziału w zewnętrznych zawodach „Kontra” zorganizowali również Turnieje Tańca w Białej Podlaskiej. III edycja „Kontrowiska” odbyła się w Amfiteatrze, jako widowisko dla mieszkańców miasta, natomiast IV odsłona w ich placówce, na której mogli zaprezentować się wszyscy tancerze Szkoły.

Fantastyczne wyniki nie są zasługą przypadku, a ciężkiej pracy na salach treningowych pod okiem Eweliny Pietraszek instruktorki grup średniozaawansowanych oraz Doroty Kowalczyk instruktorki grup turniejowych oraz małych form, jak i autorki wszystkich choreografii.

Oprócz regularnych spotkań treningowych do Szkoły Tańca Kontra są zapraszani mistrzowie Polski, Ukrainy, Europy i świata w swoich kategoriach, są to często pionierzy na skalę kraju, tancerze teatralni i estradowi czy finaliści programów „Mam Talen”t oraz „You Can Dance”: Patryk Rożniecki, Aneta Bury, Solomiya Buzhenko, Anastazia Lutaj, Natalia Madejczyk, Amelia Koziara, Jakub Chocholski, Jakub Mędrzycki, Karol Mental czy Karolina Lenarcik.

Dorota Kowalczyk nie tylko ściąga najlepszych instruktorów do Białej Podlaskiej, ale również regularnie sama się szkoli w całym kraju m.in. na warsztatach High Heels Dance – największej takiej imprezie w Polsce (jest to taniec na szpilkach, który zapoczątkowała w naszym mieście), w pełni autorskich 12-tygodniowych warsztatach The House Of Jazz Aleksandry Maliszewskiej oraz 8-miesięcznej Akademii Rozciągania Anatazji Lutaj, absolutym top w zakresie stretchingu.

„Kontrzacy” nie samymi turniejami i warsztatami żyją, a biorą również udział w życiu społecznym Białej Podlaskiej i okolic. Chętnie występują na pokazach i spektaklach, urozmaicając repertuar imprez. W samym 2021 roku wystąpili m.in. na Rodzinnym Pikniku zorganizowanym przez Klub Biegacza Biała Biega, Narodowym Czytaniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej czy na Rodzinnym Pikniku w Grabanowie. Natomiast za najważniejszy pokaz wymieniają ten na rzecz Schroniska „Azyl” w Białej Podlaskiej, ponieważ zorganizowany został w szczytnym celu. Spektakl pt. „Odnalezione Szczęście” mógł obejrzeć każdy kto przyniósł ze sobą przysłowiową cegiełkę dla schroniskowych zwierzaków.

W swoich mediach społecznościowych wystosowali również apel do rodziców, w którym poruszają nasilający się problem u dzieci, których umiejętności motoryczne z roku na rok są coraz słabsze. Choć – jak sami mówią – początkowo obawiali się reakcji społeczeństwa, to ich post odbił się szerokim echem i zapowiadają, że to dopiero pierwszy krok, by pomóc szerszej grupie dzieci, poprawiając ich zdolności funkcjonalne. W zorganizowanym przez Szkołę Tańca Kontra wydarzeniu na Facebooku „Zadbam o swoje zdrowie w 2022 roku!”, które jest dostępne dla każdego 28 grudnia Dorota Kowalczyk poprowadziła poświąteczny stretching online, a już 9 stycznia trener personalny i przygotowania motorycznego Kamil Bitner pokaże ćwiczenia funkcjonalne, które każdy z nas może wykonywać w domu, by zadbać o zdrowie swojego ciała. Nagrania będą cały czas dostępne dla wszystkich chętnych.

Źródło / zdjęcia: Szkoła Tańca Kontra w Białej Podlaskiej

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama