Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Koronawirus: Potwierdzono trzy przypadki wariantu Omikron w woj. lubelskim

Rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego Agnieszka Strzępka potwierdziła informację o zakażaniach nowym wariantem koronawirusa Omikron w województwie lubelskim. Na dzień 5 stycznia są to trzy przypadki.

– Poza wcześniej potwierdzonym przypadkiem zakażenia tym wariantem koronawirusa u osoby z Lublina, dziś otrzymaliśmy potwierdzenie zakażenia u osób z Chełma i ze Świdnika. Są to przypadki zakażenia niezależne od ogniska w Lublinie – informuje rzecznik prasowy wojewody. – Nadal czekamy na wyniki sekwencjonowania u 5. osób z kontaktu z osobą z Lublina. Osoby zakażone wariantem Omikron nie mają objawów, które wskazywałyby na potrzebę hospitalizacji. Prowadzone jest intensywne dochodzenie epidemiczne i pobierane są wymazy od wszystkich osób, które miały kontakt z osobami, u których potwierdzono zakażenie wariantem Omikron – dodaje. 

Jeżeli chodzi o statystyki  zakażeń w powiecie bialskim i Białej Podlaskiej, to w ciągu ostatniej doby potwierdzono obecność koronawirusa u 26  osób (12 z Białej Podlaskiej  i 14  z powiatu bialskiego). Liczba osób objętych kwarantanną: Biała Podlaska – 130, powiat bialski – 226. Liczba testów: Biała Podlaska – 156 (15 z wynikiem pozytywnym), powiat bialski – 264 (15 z wynikiem pozytywnym). Liczba przypadków śmiertelnych: Biała Podlaska – 1 (choroby współistniejące), powiat bialski – 0. 

 

Źródła: Agnieszka Strzępka, Rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego / https://www.gov.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama