Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Odpowie za jazdę na podwójnym gazie oraz znieważenie policjantów

Noc w policyjnym areszcie spędził 24-letni mieszkaniec powiatu łosickiego. Mężczyzna podejrzany jest o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz ich znieważenie, a także kierowanie autem na „podwójnym gazie. 24-latek został zatrzymany po zgłoszeniu dotyczącym zdarzenia drogowego z jego udziałem. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 11.30 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, w miejscowości Pólko. Z relacji zgłaszającego wynikało, że na zakręcie drogi kierujący osobowym oplem mężczyzna wjechał do rowu i jest nieprzytomny. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze bialskiej drogówki. Tam mundurowi ustalili, że za kierownicą osobówki siedzi 24-letni mieszkaniec gminy Stara Kornica. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia potwierdziła, że mężczyzna w wyniku zdarzenia nie doznał obrażeń ciała. Był za to agresywny i pobudzony. Choć wyczuwalna była od niego woń alkoholu odmówił badania stanu trzeźwości. W związku z tym została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i substancji zabronionych w organizmie.

W trakcie prowadzonej interwencji 24-latek szarpał i popychał mundurowych jak też uderzał ich, w celu zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych. Używał również wobec nich słów obelżywych. „Agresor” został zatrzymany do wyjaśnienia, a auto trafiło na parking strzeżony.

Dzisiaj 24-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama