Sceny na wystawienie jasełek dla mieszkańców gminy Drelów użyczyło gościnne Gminne Centrum Kultury w Drelowie. Drelowska sala widowiskowa i jej scena zatętniły życiem. Szkolna społeczność już niejednokrotnie dała poznać swoje umiejętności i talenty, dlatego też wśród publiczności i tego dnia nie zabrakło chętnych do podziwiania wzruszających dialogów i piosenek.
Scenariusz powstał pięć lat temu, teraz został trochę poprawiony i dostosowany do obecnych realiów. – Mieliśmy niewiele czasu, aby się przygotować, ale uczniowie stanęli na wysokości zadania i bardzo im tego gratuluję. Przygotowali się na medal. Przekaz, jaki mieliśmy zamierzony, dotarł do publiczności: dzieci, nauczycieli i publiczności, a głównie do rodziców, którzy przyszli podziwiać swoje dzieci – podsumowuje psycholog, logopeda w Szkole Podstawowej w Drelowie Joanna Kieczka. Jak wyjaśnia, scenariusz, choć krótki, powstał z różnych elementów innych scenariuszy oraz piosenek. – Ale w małej ilości zdań jest bardzo dużo treści. Wydaje mi się, że właśnie to ludziom się podobało. Na początku pojawiała się u nich konsternacja, bo są elementy współczesne. Ale o to nam chodziło, żeby pokazać to nasze dzisiejsze zabieganie.
– Te jasełka to lekcja, jak powinny wyglądać Święta: na czym skupiamy się, choć nie powinniśmy, co nam umyka… Fajne przedsięwzięcie, które skłania nas do refleksji. A i łezka w oku może się przy okazji zakręcić – zauważa dyrektor GCK Michał Olesiejuk.
Jak podkreśla dyrektor Olesiejuk, to i podobne mu wydarzenia możliwe są do zrealizowania dzięki środkom pozyskanym na remont sali i wyposażenie jej w nowoczesne atrybuty oświetleniowe i nagłośnienie. Z tego dobrodziejstwa korzystają zarówno dzieci i młodzież szkolna, m.in. podczas wystawiania corocznych spektakli o tematyce unickiej oraz Grupa Teatralna „Tu i Teraz” działająca przy GCK. – Tylko się cieszyć i dokładać do tej sceny sprzętu! Bo jeżeli swoich serc dokładają wspaniali aktorzy, to muszą wyjść też takie przedsięwzięcia.
materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Biper TV
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
film: Krzysztof Lewczuk / Małgorzata Mieńko