Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Międzyrzec Podlaski: Szlachetna Paczka obdarowała 19 rodzin (galeria)

Prawie dwudziestu wolontariuszy działającym w ramach międzyrzeckiego sztabu Szlachetnej Paczki poruszyło niebo i ziemię, by sprostać potrzebom rodzin, którym los w ciągu ostatnich lat nie okazał się łaskawy. Wspólnie z darczyńcami i strażakami ochotnikami z OSP Kwasówka i OSP Stołpno udało się w tym roku obdarować świątecznymi paczkami 19 rodzin z rejonu Międzyrzeca Podlaskiego. O przebiegu akcji opowiada liderka Kinga Biernacka.

W tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w rejonie Międzyrzec Podlaski wzięło udział prawie dwudziestu wspaniałych Wolontariuszy. Okres przygotowań do Weekendu Cudów był bardzo pracowity i wymagający. Wszyscy starali się, aby nadchodzący finał był czasem spełnienia marzeń o lepsze jutro i radości z otrzymanej pomocy. Wolontariusze przez cały okres przygotowań skrupulatnie kontaktowali się z darczyńcami, aby upominki sprawiły uśmiech na twarzy obdarowanych rodzin.

Przełomowym momentem w Szlachetnej Paczce był Weekend Cudów – 11 i 12 grudnia. Czas niebywałych spotkań, przeżyć i emocji, których nie da się wyrazić. Sobotniego poranka, dokładnie o godz. 9:40 pojawił się pierwszy darczyńca. Wszyscy nie mogliśmy uwierzyć, że to już ten wielki dzień, tak bardzo wyczekiwany przez wszystkich. Szybko odnaleźliśmy się w nowej, jakże pięknej rzeczywistości. Atmosfera świątecznej pomocy pozostała z nami przez ponad 2 dni. Wolontariuszom ciężko było wrócić do rzeczywistości. Szczerze mówiąc, sama do tej pory nie mogę uwierzyć w to, co udało nam się zrobić. Przez cały Weekend Cudów dzielnie wspierali nas strażacy z zastępów OSP Kwasówka i OSP Stołpno . Jak zawsze niezawodni!! Pizzerie Da Grasso i Italiano codziennie dostarczały wolontariuszom ciepły posiłek.

Podczas Weekendów Cudów pomoc materialną otrzymało 19 rodzin z Międzyrzeca Podlaskiego i okolic. Rodziny wielodzietne, osoby starsze i niepełnosprawne czy samotne. Wszyscy otrzymali namiastkę pomocy, która jest ogromnym wsparciem podczas trudów życia codziennego. Wolontariusze wracając od „swoich” rodzin nie kryli emocji, jakie towarzyszyły przekazaniu paczek.

Niestety, w dzisiejszych czasach jest wiele rodzin o bardzo ciężkiej sytuacji finansowej, materialnej czy mieszkaniowej, które potrzebują wsparcia. Szlachetna Paczka jest możliwością do zmiany, szansą na lepsze jutro i światełkiem nadziei. Idealnym odwzorowaniem, jak duża jest taka jednorazowa pomoc, jest jedna piękna historia. Rodzina wsparta pomocą Szlachetnej Paczki w następnym roku sama została darczyńcą, żeby przekazywać dobro innym. Podobną sytuację odnajdziemy wśród wolontariuszy.

Chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy włączyli się do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki! Bez Was nic by się nie udało!

Liderka rejonu Szlachetnej Paczki w Międzyrzecu Podlaskim Kinga Biernacka

 

materiał/tekst/zdjęcia: Kinga Biernacka, liderka rejonu Szlachetnej Paczki w Międzyrzecu Podlaskim
zdjęcie główne: OSP Kwasówka
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama