Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Covid19: Wspólne kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń

Bialscy policjanci każdego dnia prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się Covid-19. W ramach codziennych służb prowadzą wzmożone kontrole w galeriach i placówkach handlowych oraz środkach komunikacji miejskiej pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych. Sprawdzają, czy klienci zachowują dystans społeczny oraz stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. W działaniach wspierają ich funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Bialscy policjanci nieustannie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Każdego dnia kontrolują setki osób objętych kwarantanną. W trosce o ochronę życia i zdrowia ludzkiego, sprawdzają również, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów.

Policjanci kontrolują, czy osoby przebywające w sklepach i galeriach handlowych zasłaniają usta i nos maseczką. Sprawdzają także przestrzeganie tego obowiązku przez osoby podróżujące środkami komunikacji publicznej. Policyjne działania wspierają funkcjonariusze Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej.

Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń i przypominamy, że osoba, która nie stosuje nakazów i zakazów wprowadzonych w związku z pandemią musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Za takie wykroczenie może otrzymać mandat, policjanci mogą również skierować sprawę do sądu.

Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Pandemia nie zniknęła, natomiast jej skutków można w dużej mierze uniknąć stosując się do obowiązujących przepisów.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 odpowiedzi

  1. A to jeszcze stan wojenny się nie skończył, za moich czasów też kontrolowano gdzie się da a przypominam jak zastrzelono w Białej Podlaskiej chłopaka. Czyli komuchy dalej rządzą co widać w niektórych urzędach nawet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama