Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Zainstalował program do zdalnej obsługi komputera, stracił ponad 40 000 złotych

Ponad 40 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Białej Podlaskiej, który zaufał nieznajomemu podszywającemu się pod konsultanta firmy inwestycyjnej. Mężczyzna zainstalował na swoim telefonie oraz komputerze program do zdalnej obsługi. W efekcie stracił zainwestowaną kwotę oraz środki znajdujące się na koncie bankowym. Sprawcy zaciągnęli też kredyt na jego dane. Apelujemy by pod żadnym pozorem nie przekazywać danych do kont telefonicznym rozmówcom, a transakcje wykonywać osobiście.

Wczoraj do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna oświadczył, że jakiś czas temu podjął próbę handlu kryptowalutami.

Pod koniec listopada skontaktował się z nim mężczyzna podający się za przedstawiciela firmy pośredniczącej w obrocie środkami pieniężnymi. Podczas kolejnych dni w trakcie sprytnie prowadzonych rozmów telefonicznych nieznajomy namówił pokrzywdzonego do zainwestowania kilkuset złotych w handel kryptowalutą. Niestety działając za namową „doradcy” pokrzywdzony zainstalował również na swoim komputerze oraz w telefonie program do zdalnej obsługi tych urządzeń.

Po tym pokrzywdzony zalogował się na swoje konto, udostępniając dane oszustom, którzy zaciągnęli kredyt i przelali go razem z posiadaną przez mężczyznę gotówką. W efekcie stracił ponad 40 tysięcy złotych. Wówczas sprawę zgłosił mundurowym. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie usług finansowych. Wszelkie portale, giełdy służące do inwestowania należy dokładnie zweryfikować. Transakcje wykonujmy osobiście, nie przekazując haseł czy loginów do swoich kont. Jeżeli osoba podająca się za pracownika banku czy przedstawiciela firmy finansowej prosi o zainstalowanie programu służącego do zdalnej obsługi komputera czy wpisania danych konta należy się rozłączyć. Tylko zachowując czujność możemy uchronić się przed utratą swoich oszczędności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama