Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Międzyrzec Podlaski: Z wizytą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (film) (galeria)

Odwiedziliśmy z kamerą podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzecu Podlaskim, którego funkcjonowanie przybliżyła dyrektor Jolanta Modrzewska.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzyrzecu Podlaskim istnieje od 2006 r. Obecnie w jego skład wchodzą: Specjalne Przedszkole nr 1, Specjalna Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Szkoła Przyspasabiająca do pracy. – Organizujemy również zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, na które uczęszczają dzieci od momentu urodzenia do pójścia do szkoły podstawowej. Podstawą przyjęcia do naszych placówek jest orzeczenie wydane przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną o potrzebie kształcenia specjalnego – wyjaśnia dyrektor SOSW Jolanta Modrzewska

Ośrodek zatrudnia 46 nauczycieli posiadających różne kwalifikacje, przygotowanych do pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz 25 pracowników niepedagogicznych, pracowników administracji i obsługi. 

Uczniowie biorą udział w różnego rodzaju konkursach szkolnych i międzyszkolnych, podczas których otrzymują liczne nagrody i wyróżnienia, uroczystościach i olimpiadach sportowych, wyjeżdżają na wycieczki, np. hipoterapeutyczne. W szkole działa drużyna harcerska, zespół tańca i koło teatralne. Sale wyposażone są w sprzęt audio-wizualny, zajęcia odbywają się w pracowni ceramicznej, kulinarnej i integracji sensorycznej połączonej z salą doświadczania świata. Placówka dysponuje biblioteką i świetlicą. Uczniowie mają zapewniony transport gminnymi busami, ośrodek oferuje również internat. – W naszej szkole organizowana jest również pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Jest to pomoc w formie terapii dla uczniów i konsultacji dla rodziców. Jesteśmy organizatorami wielu konferencji, na które zapraszamy specjalistów w dziedzinach niepełnosprawności. Traktujemy to jako rodzaj szkolenia – zauważa Jolanta Modrzewska.

Przy szkole działa Stowarzyszenie „Zrozumieć ich świat”, które pozyskuje środki na działalność programową

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Biper TV
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
film: Małgorzata Mieńko

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama