Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Uroczyste przekazanie kluczyków do nowych radiowozów

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej wzbogaciła swój tabor o dwa nowe samochody marki Kia Cee’d. Ich zakup był współfinansowany z budżetu samorządów lokalnych. Wczoraj kluczyki do jednego z aut symbolicznie przekazał policjantom Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk. W ubiegłym tygodniu taka uroczystość odbyła się w komisariacie w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie trafiła druga kia.

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej wzbogaciła swój tabor o dwa radiowozy nieoznakowane marki Kia Cee’d. Pod ich maską znajduje się silnik o pojemności 1482 cm, mocy 160 KM. Mają napęd na przednią oś oraz sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Samochody już wspierają funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Jedno z aut trafiło do bialskiej komendy, natomiast druga kia została przekazana do komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim. Zakup samochodów w 50 procentach został sfinansowany z budżetu samorządów lokalnych. W przypadku Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej środki przekazane zostały przez Urząd Miasta Biała Podlaska, natomiast radiowóz użytkowany przez międzyrzeckich funkcjonariuszy współfinansowany został przez Miasto Międzyrzec Podlaski, Gminę Międzyrzec Podlaski oraz Gminę Drelów.

Wczoraj w komendzie miejskiej odbyło się uroczyste przekazanie auta. Kluczyki do samochodu z rąk Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka odebrał Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciech Czapla. Podczas spotkania Pan Komendant podziękował za dotychczasowe działania ze strony samorządu oraz współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, a także wsparcie podczas wielu inicjatyw realizowanych przez bialską komendę.

W ubiegłym tygodniu taka uroczystość odbyła się również na terenie komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim. Tu w przekazaniu auta uczestniczyli: Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Pan Zbigniew Kot oraz Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Pan Krzysztof Adamowicz. Kluczyki do samochodu z rąk samorządowców odebrał Komendant Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim mł. insp. Robert Cybulski wraz z zastępcą podinsp. Arturem Kulickim.

Jest to kolejny wspólny projekt na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz dowód znakomitej współpracy z samorządami i ich zaangażowania w kwestię bezpieczeństwa.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama