Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W Terespolu powstanie ośrodek szkolno-treningowy dla organizacji proobronnych i klas mundurowych (film)

3 grudnia w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu odbyła się konferencja prasowa, podczas której zostało podpisane porozumienie współpracy między miastem Terespol a Fundacją na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert". Umowa dotyczy przekazania gruntów pod budowę ośrodka szkoleniowo - treningowego organizacji proobronnych i klas mundurowych, współpracujących z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Równolegle zostało podpisane porozumienie współpracy z Urzędem Miasta Terespol, co stanowi formalny początek współpracy, zmierzający do organizacji szkoleń ogólnowojskowych dla uczniów klas mundurowych i organizacji proobroonnych z Terespola i okolicy.

Będzie to kolejny ośrodek uruchomiony przez fundację Combat Alert, służący rozwijaniu umiejętności wojskowych i przygotowujący do pracy w służbach mundurowych. Obiekt będzie składał się z budynku magazynowego oraz rejonu szkolenia poligonowego z polem namiotowym i specjalną przestrzenią dydaktyczną. Uczniowie oprócz merytorycznego wsparcia, poprzez członkostwo w certyfikowanej organizacji proobronnej Combat Alert, otrzymają również nieodpłatnie indywidualne wyposażenie wojskowe.

– Jest to kolejny etap bardzo ścisłej współpracy ze służbami mundurowymi, zarówno z wojskiem, bo współpracujemy z 18. dywizją zmechanizowaną z Siedlec, jak i organizacją proobronną Combat Alert. Następne miesiące przyniosą wspaniałe inwestycje, które będą służyć dla naszej młodzieży – podkreśla burmistrz Terespola Jacek Danieluk. 

Pierwsza partia przekazania nieodpłatnego sprzętu wojskowego odbyła się we wrześniu br. kiedy to uczniowie odebrali 100 szuk hełmów kevlarowych, a szkoły 20 sztuk profesjonalnych masek pełnotwarzowych. Obiekt po zakończeniu prac budowlanych, będzie w dyspozycji lokalnych struktur Oddziałów Terenowych Combat Alert, które liczą już ponad 120 osób.

Pierwsze szkolenia na terenie zaplanowane jest na 12 grudnia br. Formalne oddanie do użytku Ośrodka Szkoleniowego na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert” w Terespolu, przewidywane jest w ciągu 24 miesięcy. Fundacja do tej pory zainwestowała ponad 104.000 zł w budowę ogrodzenia, zabezpieczenie budynku i porządkowanie terenu. Równolegle na obiekcie prowadzone są prace w związku z planowanym odsłonięciem 13 grudnia 2021 r., pomniku ofiar stanu wojennego, ufundowanego przez członków Oddziałów Terenowych Com bat Alert.

Nadzór nad Fundacją na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert” sprawuje Minister Obrony Narodowej. Fundacja współpracuje z 18 Dywizją Zmechanizowaną oraz Biurem ds. Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej, dzięki czemu zapewnia uczniom klas mundurowych szkolenia na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Jest jedną z nielicznych tego typu organizacji, która podpisała dwustronną umowę z Ministrem Obrony Narodowej, co zapewnia jej szerokie wsparcie w realizacji celów statutowych. Oprócz szkoleń rozwijających umiejętności wojskowe takie jak taktyka, strzelectwo czy medycyna pola walki, Combat Alert realizuje także inicjatywy patriotyczne jak organizacje uroczystości upamiętniających żołnierzy wyklętych oraz finansuje powstawanie pomników poświęconych ważnym postaciom z historii Polski.

Do organizacji proobronnej mogą zapisać się również osoby niezwiązane z klasami mundurowymi, każdy mający obywatelstwo Polskie jest mile widziany, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.combatalert.com/ i czekać na kontakt oficera prowadzącego. Członkowie organizacji są wspierani przez MON, wysyłani na specjalne kursy wojskowe, otrzymują bezpłatnie wyposażenie wojskowe, są uprawnieni do poruszania się w mundurze WP, promowani w procesie rekrutacji do sektorów siłowych.

Źródło: Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert”
Zdjęcia: Radio Biper

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama