Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Życie i twórczość Stephena Kinga

Z pewnością nie ma osoby, która nie słyszałaby o Stephenie Kingu, czyli o jednym z najsłynniejszych pisarzy horrorów na całym świecie. Każda z wydawanych przez niego książek może poszczycić się tytułem światowego bestselleru, dlatego też nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż na podstawie powieści tego autora nakręcono wiele niezwykle ciekawych filmów. Co jednak warto wiedzieć o twórczości i życiu Stephena Kinga?

Życie Stephena Kinga

Niekwestionowany idol milionów ludzi na całym świecie, czyli Stephen King miał dosyć trudne dzieciństwo, ponieważ wychowywał się bez ojca i przez wiele lat wraz z matką oraz bratem żyli w prawdziwym ubóstwie. Jako nastolatek nie stronił od alkoholu oraz narkotyków, jednak w końcu udało mu się zawalczyć z tymi nałogami. Już od dziecięcych lat marzył o tym, aby stać się pisarzem i w końcu udało mu się zasłynąć jako twórca bardzo poczytnych horrorów. Z czasem zaczął jednak tworzyć również dramaty psychologiczne oraz powieści fantastyczne. Dzięki temu na swoich powieściach dorobił się naprawdę bardzo pokaźnego majątku, pisząc nawet kilka powieści w ciągu roku.

Twórczość Stephena Kinga

Stephen King to obecnie autor wielu bestsellerowych powieści, z którymi można się zapoznać, odwiedzając stronę https://skupszop.pl/autor/stephen-king. Napisał tyle książek, że ciężko wśród nich wybrać tę najlepszą, ponieważ wszystkie jego powieści są po prostu genialne. Wśród tych najpopularniejszych można jednak wymienić kilka bardzo ciekawych tytułów, a mianowicie Zielona Mila i Skazani na Shawshank (na ich podstawie powstały dwa bardzo ciekawe filmy), Miasteczko Salem, Worek kości, Lśnienie, Doktor Sen oraz Carrie„. Powieści napisane przez Stephena Kinga doczekały się tłumaczeń na ponad 30 języków, a sam autor otrzymał wiele prestiżowych nagród za swoją twórczość takich jak nagroda World Fantasy, nagroda imienia Edgara Allana Poe, czy też nagroda Brama Stokera. Dosyć ciekawe jest to, że jedną z najnowszych książek, a mianowicie Śpiące królewny Stephen King napisał razem ze swoim synem, czyli z Owenem Kingiem.

 

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama