Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Ćwiczenia z gumami oporowymi – efektywny sposób na poprawę sylwetki

Ćwiczenia z gumami lub taśmami oporowymi stanowią szczególny rodzaj ćwiczeń. Zostały wymyślone i opracowane dla wszystkich tych, którzy chcą poprawić kondycję, a przede wszystkim zwiększyć wydolność organizmu, a także poprawić jego wytrzymałość. Dodatkowy, lecz jakże istotnym atutem ćwiczeń z gumą jest spalanie tkanki tłuszczowej. Istnieje co najmniej kilka rodzajów taśm czy gum oporowych do ćwiczeń, jak również wiele sposobów ćwiczeń z gumami.

Inny rodzaj treningu z gumą oporową

Taśmy przeznaczone do rozciągania, ekspandery i gumy oporowe umożliwiają urozmaicenie ćwiczeń na aerobiku, treningów na siłowni, a także w domu. Gumy mają różną szerokość i stopień rozciągliwości. To proste w użyciu i jednocześnie niezwykle skuteczne przybory sportowe, które pozwalają na regularne ćwiczenie różnych partii mięśni. Jedną z istotnych funkcji taśm oporowych jest zdolność pobudzenia do pracy mięśni głębokich. Są to mięśnie usytuowane w okolicy rdzenia  kręgowego. To właśnie mięśnie głębokie odpowiadają za utrzymywanie sylwetki w pozycji pionowej oraz umożliwiają sprawne poruszanie się. Dzięki nim możemy zginać kręgosłup, jak również swobodnie wracać do pozycji wyprostowanej. Z uwagi na fakt, że ta partia mięśniowa jest położona dosyć „głęboko” pod skórą, mamy zwyczaj o nich zapominać.

Jaki rodzaj gumy do jakich ćwiczeń?

Warto pamiętać, że aby przeprowadzić skuteczny i kompletny trening z gumami wymagać będzie użycia kilku rodzajów tych przyborów. Pierwszym etapem każdego treningu jest rozgrzewka, do której wykorzystujemy węższe gumy oporowe, a następnie przechodzimy do coraz szerszych, które zapewniają większy opór i stosujemy ćwiczenia na różne partie mięśniowe. Zwróćmy uwagę, że grubość gumy dobieramy do konkretnych ćwiczeń w taki sposób, aby wykonać serie po 5-6 powtórzeń. Więcej informacji na temat gum oporowych znajdziecie na stronie https://kronos-shop.pl/pol_m_FITNESS-I-KULTURYSTYKA_AKCESORIA-DO-CWICZEN_Gumy-tasmy-221.html

Różne rodzaje ćwiczeń z gumą oporową

Guma oporowa może być pomocna w trakcie różnych ćwiczeń fitness, m.in. do wykonywania pompek. Wówczas zwiększa ona intensywność ćwiczeń stanowiąc pewnego rodzaju obciążenie. Wówczas przed rozpoczęciem pompek należy przełożyć taśmę przez plecy na wysokości łopatek przytrzymując jej końce dłońmi.  Inne ćwiczenia z użyciem taśmy oporowej można wykonywać przy podciąganiu się na drążku. W tym celu gumę wieszamy na drążku i zahaczamy o nią stopami wykonując typowe ćwiczenia, czyli podciąganie na drążku.

Skuteczne ćwiczenia na mięśnie brzucha

Gumy oporowe pozwalają na ćwiczenie mięśni ramion przedramion, a także ud i łydek, a oprócz tego umożliwiają wzmocnienie mięśni grzbietu i brzucha. Szczególnie trudne jest pozbycie się tkanki tłuszczowej na brzuchu. Dlatego ćwiczenie tej partii mięśni jest ważne dla wszystkich, którzy chcą wyrzeźbić mięśnie brzucha. Większość ćwiczeń mających na celu poprawę mięśni brzucha wykonywanych z gumą, odbywa się w pozycji leżącej. Mięśnie głębokie położone blisko rdzenia są niejako podstawą dla lepszego rozwoju oraz ruchu innych mięśni, również tych położonych płycej.

 

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama