Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Otwarcie zmodernizowanego odcinka drogi powiatowej wiodącego z Zalesia do Chotyłowa (film) (galeria)

16 listopada w Zalesiu odbyło się oficjalne otwarcie odcinka drogi powiatowej Nr 1051L Zalesie – Chotyłów – Piszczac – Tuczna –Sławatycze wiodącego z Zalesia w kierunku Chotyłowa. Na przecięcie symbolicznej wstęgi zaprosili partnerzy inwestycji Starosta Bialski Mariusz Filipiuk i Wójt Gminy Zalesie Jan Sikora. Niebawem film z wydarzenia!

Remont odcinka możliwy był dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy Powiatem Bialskim a Gminą Zalesie. – Dziś po raz kolejny pokazaliśmy z wójtem Janem Sikorą, że wspólnie można dużo więcej. To właśnie dzięki wspólnym projektom, które od kilku lat realizujemy z naszymi samorządami gminnymi, oddajemy obecnie kolejny odcinek przebudowanej kompleksowo drogi, łącznie z chodnikami i zatokami. Jestem bardzo wdzięczny wójtowi oraz radnym gminnym i powiatowym za wspólne działania w tym obszarze – mówił podczas uroczystego otwarcia drogi Starosta Bialski Mariusz Filipiuk

Inwestycję wartą 2 mln 363 tys zł, dofinansowaną z Funduszu Dróg Samorządowych, sfinalizowała firma Tre-Drom Sp. z o. o. Biała Podlaska. Rozbudowa odcinka objęła rozbiórkę istniejących krawężników betonowych i chodników, częściową rozbiórkę konstrukcji istniejących nawierzchni, roboty ziemne w zakresie wykopów i nasypów, ustawienie nowych krawężników, wykonanie ścieków przykrawężnikowych, chodników i ścieżki rowerowej, częściowe wykonanie nowej konstrukcji jezdni, warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego, budowę zatok autobusowych, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi i nawierzchni zjazdów na nawierzchnię utwardzoną.

Nie obyło się bez komplikacji, zwłaszcza przy budowie ścieżki rowerowej, jednak udało się je przekuć w sukces, którym cieszą się już użytkownicy przemieszczający się pomiędzy Zalesiem a Chotyłowem. – Problemów ze ścieżką rowerową było rzeczywiście dużo, bo pas drogowy jest dość wąski, ale projektanci dołożyli starań, żeby na odcinku, gdzie było to możliwe, tę ścieżkę wykonać. Chodnik został natomiast wykonany na całej długości i w połączeniu ze ścieżką rowerową przyczyni się do bezpiecznego poruszania się użytkowników drogi – wyjaśnia Wójt Gminy Zalesie Jan Sikora. Składając podziękowania Staroście Filipiukowi za partnerstwo przypomniał również przebudowę drogi prowadzącej do Kijowca, którą wykonano wspólnymi siłami. – To kolejny etap poprawy dróg w naszej gminie. Wspólne działanie i wspólne finansowanie składają się na okazje do wspólnego świętowania. 

Poświęcenia nowego odcinka drogi powiatowej dokonał ks. Józef Nikoniuk, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Horbowie. 

W imieniu mieszkańców podziękowania na ręce dyrektor Zarządu Dróg w Białej Podlaskiej Krystyny Beń, starosty Filipiuka i wójta Sikory złożył sołtys wsi Zalesie i radny gminy Stanisław Grzelak. – Dziękujemy za modernizację drogi powiatowej przy ruchliwej ulicy Podleśnej, wykonanie zjazdów na posesje, przebudowę chodnika, wykonanie ścieżki rowerowej i nowego oświetlenia na całej ulicy, co z pewnością przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa podczas poruszania się kierowców i pieszych. Dzięki tym udogodnieniom dzieci będą mogły bezpiecznie dojeżdżać rowerami do szkół, a osoby dorosłe do sklepów i pracy. Dzięki ścieżce rowerowej mieszkańcy będą aktywnie spędzać czas – podkreślił Stanisław Grzelak. – Jesteśmy dumni, że zaplanowane inwestycje realizowane są zgodnie z harmonogramem, co świadczy o dobrym zarządzaniu gminą i właściwej współpracy z instytucjami, które są partnerami podczas realizacji. Dziękujemy za to, że władze urzędu gminy w Zalesiu podczas planowania inwestycji wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców, troszcząc się o ich bezpieczeństwo i komfort. 

 

 

Wcześniejsze materiały dotyczące inwestycji:
Zalesie: Przebudowa trasy na Chotyłów – prace idą zdecydowanie szybciej niż przewidywano (galeria) <<==>> LINK
Zalesie: Ulica Podleśna – trasa na Chotyłów – przebudowa (galeria) <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Gmina Zalesie
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama