Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Koniec z trylinką i dziurawymi chodnikami na Sikorskiego (galeria)

Urząd Miasta Biała Podlaska przygotowuje dokumentację kolejnej ważnej inwestycji. Do końca marca przyszłego roku gotowe powinny być projekty pod przebudowę ulicy, ciągów pieszych i parkingów w ulicy Generała Władysława Sikorskiego. Magistrat ogłosił zapytanie ofertowe na prace planistyczne. Sprawa dość świeża. Nie znamy jeszcze wyników przetargu. W każdym razie rok 2022 może być okresem który diametralnie zmieni wygląd ulicy i jej otoczenia.

Ogólny opis przedmiotu zamówienia ogłoszonego przez Urząd Miasta Biała Podlaska:
Wykonanie projektu pod budowę ulicy Generała Władysława Sikorskiego – odcinek o długości ok. 200 m od skrzyżowania z ulicą Sidorską do skrzyżowania z ul. Al. Tysiąclecia wraz z drogami wewnętrznymi stanowiącymi dojazdy do zabudowy wielorodzinnej.
W projekcie zawarta będzie także dokumentacja na budowę chodników o szerokości 2 m wzdłuż bloków nr 1, 3, 3A i budynku nr 5 przy ul. G.W. Sikorskiego łączna długość chodników – ok. 300 m.
Do tego zjazdy, dojazdy oraz miejsca postojowe dla samochodów osobowych i miejsca postojowe dla samochodów dla osób niepełnosprawnych.
Ulica wraz z parkingami i dojazdami uzyska wydzielone kablowe oświetlenie LED.
Planowana jest przy okazji budowa kanału technologicznego w ciągu projektowanej drogi.

Prace związane będą z budową i przebudową kolidujących sieci uzbrojenia terenu: sieci i urządzeń elektroenergetycznych, (demontaż istniejącej linii napowietrznej), telekomunikacyjnych oraz wodno-kanalizacyjnych (kanał sanitarny i deszczowy).
Znikną z trasy drogowej i chodników nierówności. Nie zapomniano bowiem o regulacji wysokościowej istniejących skrzynek zasuw wodociągowych, hydrantów i włazów studni sanitarnych do rzędnej projektowanej nawierzchni.

Termin realizacji zamówienia określono do 31 marca 2022 r.

Docelowy projekt określi stałą organizację ruchu w obrębie ulicy a na czas prowadzonych prac budowlanych ma zostać opracowany projekt czasowej organizacji ruchu.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: dokumentacja projektowa
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama