Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Trójwieś: 1600 metrów drogi jedności dla Sławacinka Nowego – Porosiuk – Sławacinka Starego (galeria)

Jest trójmiasto w Polsce (Gdańsk, Gdynia i Sopot), to może być i trójwieś. Mowa o trzech miejscowościach w Gminie Biała Podlaska - Sławacinku Nowym, Porosiukach i Sławacinku Starym. Galimatias z granicami miejscowości jest poza naszym zasięgiem. Przykład? Droga wpisana przez Urząd Gminy w Białej Podlaskiej do Polskiego Ładu. Prawie pod Sitnikiem. Jedna z bocznych powiatówki nr 1018L. Trasa od drogi krajowej nr 2 w Sławacinku Nowym w kierunku na Sitnik i Łukowce. Jadąc nią po prawej, pierwsza droga boczna. Asfalt na 200 metrach. Brak jednak znacznie większego, dobrej jakości odcinka. Wszystko zmieni się już w 2022 roku.

W Programie Polski Ład, dla Gminy Biała Podlaska, przyznano łącznie 8 milionów złotych. Większość, bo 5 i ćwierć miliona złotych skierowane zostanie na budowę dróg. Ta największa inwestycja dotyczyć będzie budowy drogi wraz z infrastrukturą techniczną o długości 1624 m w m. SławacinekNowy, Porosiuki oraz Sławacinek Stary. Droga o której mowa łączy północne tereny wymienionych miejscowości. Docelowo sięga bialskiej obwodnicy na wysokości ulicy Romana Dmowskiego. Oczywiście bez przejazdu przez samą obwodnicę. Przewidywany okres realizacji inwestycji – 12 m-cy od podpisania umowy z wykonawcą. Rozpoczęcie prac planowane jest na maj – czerwiec 2022 roku.

Droga przy której już powstało wiele nowych domów, a kolejne są w planie. To do tej drogi prowadzi też łącznik w ostatnich kilku latach mocno wzmocniony i poszerzony przez władze samorządu wspólnie z sołectwami zainteresowanymi wzmocnieniem perspektyw rozwoju tego obszaru.

O kolejnych drogach w Gminie Biała Podlaska które zostaną gruntownie przebudowane w 2022 roku napiszemy w kolejnych materiałach.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: geoportal.powiatbialski
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama