Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Międzyrzec Podlaski: Trwają prace przy budowie windy zewnętrznej w budynku Urzędu Miasta

Postępują prace budowlane, których celem jest powstanie szybu windy zewnętrznej przy budynku Urzędu Miasta w Międzyrzecu Podlaskim. Winda dofinansowana z PFRON pozwoli ułatwić korzystanie z magistratu osobom starszym, niepełnosprawnym oraz matkom z dziećmi.

Koszt budowy windy zewnętrznej to ponad 410 tys. zł, z czego blisko 115 tys. zł. to środki pozyskane przez Urząd Miasta jako dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Winda powstaje przy obecnym wejściu do magistratu od ulicy Pocztowej. Docelowo będzie ułatwiała poruszanie się po budynku urzędu od niskiego parteru do pierwszego piętra osobom starszym, niepełnosprawnym i matkom z dziećmi. Planowane zakończenie prac przypada na koniec roku 2021 r.

Jak informuje Urząd Miasta, podobne rozwiązanie zostanie również zastosowane w pałacu Potockich oraz kinie Sława. Warto dodać, że Miasto Międzyrzec udzieliło Powiatowi Bialskiemu wsparcia kwotą 50 tys. zł przy budowie windy ułatwiającej poruszanie się w przychodni zlokalizowanej przy ulicy Wiejskiej. 

 

materiał: Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Radio Biper
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama