Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Stan wyjątkowy: Trzy grupy imigrantów przedostały się do Polski – aktualne informacje z granicy

Niestety wczorajsze popołudnie i noc znów minęły na wytężonej pracy naszych służb. Kilkusetosobowe grupy imigrantów sforsowały ogrodzenia w okolicach Krynek, Białowieży i Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie) i weszły na terytorium Polski. Jak informuje Straż Graniczna, większość z tych osób udało się zatrzymać. 

– Mieliśmy trzy próby przekroczenia granicy przez większą liczbę osób. W okolicach placówki SG w Krynkach, grupa około 100 osób, popołudniem około godziny 16:00-17:00 grupa około 200 osób w rejonie działań placówki SG w Białowieży oraz w nocy na terenie działań placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych również udaremniła próbę nielegalnego przekroczenia granicy przez około 100 osób. Wszystkie te próby zostały udaremnione, wszystkie te osoby zostały z powrotem przekierowane, doprowadzone na Białoruś – – informowała dziś rano rzeczniczka podlaskiego oddziału Straży Granicznej, Katarzyna Zdanowicz

Wcześniej rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, że we wtorek po południu w działaniach w okolicach Białowieży uczestniczyło około 100 policjantów, którzy zatrzymali ponad 50 osób po nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej. Podobne zdarzenie miało się wydarzyć w nocy około godziny 24:00 w okolicach Hajnówki. Z relacji policji większość osób miało zostać zatrzymanych. 

Jak informuje podlaska policja spokojnie minęła noc na koczowisku nielegalnych imigrantów w okolicach Kuźnicy. Przebywa na nim obecnie według szacunków około 700-800 osób. Wszystkie grupy migrantów są nadzorowane przez białoruskie służby. 

Straż Graniczna odnotowała ostatniej doby łącznie 599 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Funkcjonariusze zatrzymali dziewięć osób, głównie obywateli Libanu. Wobec 48 osób zostały wydane postanowienia o opuszczeniu Polski.

Nieoficjalne informacje bazujące na doniesieniach białoruskich blogerów mówią, że formuje się druga grupa migrantów, która w środę rano ma wyruszyć w kierunku  polsko-białoruskiej granicy. – Liczymy się z tym, że kolejne kilka tysięcy osób może próbować przekroczyć polską granicę – stwierdziła dziś rzeczniczka Straży Granicznej. 

Sytuacja jest wciąż napięta. Linię graniczną z Białorusią cały czas patrolują wzmocnione siły Straży Granicznej, policji i wojsk. 

 

Zdjęcie: Twitter.com/terytorialsi

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama