Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Roskosz: Wyruszyli „Z pomysłem w przyszłość” (galeria)

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy zakończono projekt „Z pomysłem w przyszłość", który realizowany był od 1 września 2021r. w partnerstwie z Vilniaus agroekologijos mokymo centras, finansowany ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEiN. W projekcie wzięło udział 20 uczestników projektu i 4 opiekunów z Polski i Litwy, którzy w dniach 22-28 września 2021r. spotkali się w ECKiW OHP w Roskoszy na międzynarodowej wymianie młodzieży.

 

Głównym celem realizowanego projektu było zwiększenie szans na rynku pracy uczestników projektu poprzez rozwijanie postaw przedsiębiorczości, pomysłowości i współpracy na rzecz aktywności społecznej, a także pozyskiwanie i przekazywanie wiedzy i pomysłów o przedsiębiorczości społecznej, ze zwróceniem uwagi na korzyści i możliwości wspólnego prowadzenia działalności w ramach przedsiębiorstwa społecznego.

W ostatniej fazie realizacji projektu opracowana została publikacja projektowa, ukazująca przeprowadzone działania, zawierająca podstawowe informacje o ekonomii społecznej i pomysły uczestników na spółdzielnie socjalne, jakie zrodziły się podczas wspólnych działań. Na zakończenie projektu odbyły się także spotkania ewaluacyjne zorganizowane przez obie organizacje.

Zapraszamy do zapoznania się publikacją projektową i zainteresowania się tematem ekonomii społecznej, który jest świetną alternatywą dla młodych ludzi planujących swój start na rynku pracy.

materiał: Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Maja Hince Specjalista ds. współpracy międzynarodowej międzynarodowej Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama